PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

13 lat oczekiwania w kolejce do dentysty

Autor: nieck • Źródło: en
01-12-2021, 13:20
13 lat oczekiwania w kolejce do dentysty Problemy z bezpłatnym leczeniem stomatologicznym ma wielu pacjentów w Wlk. Brytanii (fot. Shutterstock)
Mężczyzna musiał sam wyrwać sobie ząb przy pomocy kombinerek, oczekując 13 lat na szansę leczenia stomatologicznego.

Brytyjczyk, Jeremy Burchell z Walberswick, po raz ostatni był zapisany do dentysty  w 2008 r., niestety w tym samym czasie trafił do szpitala z powodu problemów z układem pokarmowym, więc wizyta mu przepadła. Gdy po pewnym czasie próbował umówić wizytę u dentysty, okazało się, że wypadł z kolejki, gdyż dwukrotnie opuścił wyznaczony termin.

Od tego czasu czeka na szansę leczenia z brytyjskiego funduszu zdrowia. I wreszcie po 13 latach przyszło zawiadomienie, że w styczniu 2022 r. ma termin wizyty stomatologicznej. 

Burchell ma nadzieję, że wkrótce otrzyma protezę zębową. Cieszy się, że w pandemii musi nosić maseczkę, która skrywa braki w  jego uzębieniu, a te po 13 latach czekania są bardzo duże. W szczęce został mu już tylko jeden ząb, dolne zęby, jak ocenia, są w lepszym stanie. Pewnego dnia był tak zdesperowany, że przy pomocy kombinerek sam wykonał ekstrakcję.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   kolejki do dentysty  

POLECAMY W SERWISACH