PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

13 filmów, w których występują dentyści

en
26-05-2016, 11:51
13 filmów, w których występują dentyści Kluczowa scena z Maratończyka (fot. Rex Features)
Postać dentysty w filmach jest śmieszna, straszna, nigdy nijaka.

Maratończyk (John Schlesinger, 1976)
Najbardziej znany film i najbardziej przerażający ze wszystkich, w których występują dentyści. Laurence Olivier gra ponurego nazistowskiego zbrodniarza wojennego Christiana Szella. Kluczowa scena tego thrillera, w której Szell podczas borowania zadaje pytanie torturowanemu - studentowi historii, którego pasją są maratony (Dustin Hoffman) pytanie – „Czy jest bezpiecznie?” – przeszła do historii.

Wada ukryta (Paul Thomas Anderson, 2014)
Zmysłowy, zażywający kokainę dentysta dr Rudy Blatnoyd, mimo że to postać drugoplanowa niemal przyćmił pozostałe postaci. Niesłychanie śmieszna, doskonale zagrana rola przez Martina Shorta.

Ghost Town (David Koepp, 2008)
Lekka komedia. Mizantropijny, brytyjski dentysta Bertram Pincus (Ricky Gervais) ma niespotykaną zdolność: jest jedyną osobą w Nowym Jorku, która widzi i rozmawia z duchami nawiedzającymi to miasto. Duchy zmarłych próbują go nakłonić, by dokończył ich sprawy.

 

Gdzie jest Nemo? (Andrew Stanton, Lee Unkrich, 2003)
Jedyna okazja, by oglądać gabinet stomatologiczny i dentystę przy pracy z perspektywy akwaryjnej rybki. Hit wytwórni Pixar, nie tylko dla dzieci. 

Rodzinka (Mike Mills, 2005)
Keanu Reeves gra ortodontę o metafizycznych skłonnościach, który pomaga zwalczyć nałóg ssania kciuka. To wstydliwa przypadłość nastolatka, której jego rodzice bardzo się wstydzą.

Uśmiech New Jersey (Carlos Sorin, 1989)
Daniel Day-Lewis gra Fergusa O'Connella, amerykańskiego dentystę, który podróżując przez Amerykę Południową leczy za darmo mieszkańców wiosek.

Jak ugryźć 10 milionów (Jonathan Lynn, 2000)
Bardzo śmieszna komedia. Fajtłapowaty dentysta (Matthew Perry), po uszy w długach, dowiaduje się, że jego nowy sąsiad (Bruce Willis) to mafiozo. Dentysta próbuje rozwiązać swoje finansowe problemy.

Nowokaina (David Atkins, 2002)
Steve Martin wciela się w dentystę. Spokojne wygodne życie właściciela dobrze prosperującego gabinetu stomatologicznego przerywa pojawienie się uwodzicielskiej pacjentki.

Sekretne życie dentysty (Alan Rudolph, 2002)
Hurstowie, małżeństwo dentystów z trójką dzieci, ma się dobrze dopóki on nie odkrywa, że ona ma romans. Poproszony o pomoc pacjent zaczyna często bywać w domu Hurstów.

Charlie i fabryka czekolady (Tim Burton, 2005)
Do czego potrafi doprowadzić profilaktyka próchnicy i ambicje ortodontyczne rodzica dentysty. Willy Wonka nigdy w dzieciństwie nie jadł słodyczy i jeszcze musiał nosić koszmarny aparat na zębach. Po latach co prawda zakłada fabrykę czekolady, ale radosne miejsce to nie jest…

SŁOWA KLUCZOWE
Dentysta film   kultura  

POLECAMY W SERWISACH