PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znowu skrzeczy sprawozdawczość

Autor: miro • Źródło: ms
16-02-2017, 08:32
Znowu skrzeczy sprawozdawczość Czas sprawozdań (foto: pixabay)
Sprawozdania statystyczne z zakresu ochrony zdrowia za 2016 r. należy przesłać do wydziałów zdrowia urzędów wojewódzkich do końca lutego i do końca marca 2017 r.

Obowiązek statystyczny, polegający na sporządzeniu i przekazaniu sprawozdań statystycznych na formularzach sprawozdawczych do badań statystycznych prowadzonych m.in. przez ministra zdrowia (sprawozdania o symbolu MZ) dotyczy wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą, również indywidualnych, indywidualnych specjalistycznych i grupowych praktyk lekarskich i lekarzy dentystów.

Jest wyjątek: sprawozdań typu MZ nie wypełniają praktyki zawodowe świadczące usługi wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego.

Sprawozdania należy przesłać do wydziałów zdrowia urzędów wojewódzkich. Informacje szczegółowe można znaleźć na stronie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

MZ-88 – podmioty wykonujące działalność leczniczą niezależnie od źródeł finansowania w tym podmioty lecznicze, praktyka zawodowa lekarza lub lekarza dentysty, praktyka zawodowa pielęgniarki lub położnej udzielające ambulatoryjnych i stacjonarnych świadczeń zdrowotnych oraz regionalne centra  krwiodawstwa i krwiolecznictwa (MZ-88 – sprawozdanie o pracujących w podmiotach).
Termin przekazania wypełnionego sprawozdania upływa 28 lutego 2017 r.

MZ-89 – podmioty wykonujące działalność leczniczą niezależnie od źródeł finansowania w tym podmioty lecznicze, praktyka zawodowa lekarza lub lekarza dentysty, praktyka zawodowa pielęgniarki lub położnej udzielające ambulatoryjnych i stacjonarnych świadczeń zdrowotnych (MZ-89 – sprawozdanie o specjalistach pracujących).    
Termin przekazania wypełnionego sprawozdania upływa 28 lutego 2017 r.

MZ-11 podmioty wykonujące działalność leczniczą udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w ramach kontraktu z NFZ: podmioty lecznicze, praktyka lekarza lub lekarza dentysty, praktyka pielęgniarki lub położnej. Indywidualne i grupowe praktyki pielęgniarek i położnych mające kontrakty na opiekę profilaktyczną nad dziećmi do lat 3.
Termin przekazania wypełnionego sprawozdania upływa 30 marca 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sprawozdania statystyczne  

POLECAMY W SERWISACH