PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zastój w zmianie wycen świadczeń stomatologicznych. 1 lipca straconym terminem?

Autor: miro • Źródło: ms
18-06-2022, 10:10
Zastój w zmianie wycen świadczeń stomatologicznych. 1 lipca straconym terminem? Kiedy zmiana wycen świadczeń stomatologicznych? Fot. AdobeStock
NFZ zostało zobowiązane przez Ministerstwo Zdrowia do wdrożenia nowych wycen AOTMiT w zakresie chirurgii stomatologicznej i periodontologii do 1 lipca 2022 r. Od tego dnia powinno zacząć obowiązywać zarządzenie prezesa NFZ uwzgledniające prace analityczne Agencji. Projektu takiego dokumentu wciąż nie ma.
  • Branża stomatologiczna wciąż czeka na nowelizację zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne
  • Andrzej Cisło dowodzi, że nie ma szans na wprowadzenie nowych wycen świadczeń periodontologicznych i chirurgii stomatologicznej od 1 lipca 2022 r.  

Zmiana wycen świadczeń stomatologicznych. Kiedy? 

Chodzi o nowelizację zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne.

To w zasadzie harmonogram nierealny - dowodzi Andrzej Cisło odnoszący się do wielu interesujących lekarzy dentystów kwestii na stronie stomatolodzy.org.pl

Dlaczego? Przepis art. 146 ust. 4 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, zobowiązuje NFZ do przedłożenia projektu zarządzenia konsultantom krajowym. Mają oni minimum 14 dni na wydanie opinii.

Zmiana wycen z mocą wsteczną?

Do 17 czerwca projekt zarządzenia nie ukazał się. Z tego względu o wdrożeniu nowych wycen świadczeń stomatologicznych od 1 lipca nie może być mowy.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji może być wydanie zarządzenia z mocą wsteczną, obowiązujące od 1 lipca – uważa Andrzej Cisło.

Więcej: stomatolodzy.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH