PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Zadośćuczynienie za usunięte cztery zdrowe zęby

Autor: nieck • Źródło: en
15-01-2021, 09:22
Zadośćuczynienie za usunięte cztery zdrowe zęby 30-letnia kobieta wymagała rozległego leczenia korekcyjnego po wadliwym leczeniu ortodontycznym (fot. pixabay)
Polka mieszkająca w południowej Anglii otrzymała 10 tys. funtów zadośćuczynienia za niepotrzebne ekstrakcje zębów, które zleciła ortodontka, lecząca u niej wadę zgryzu.

Dagmara T. z Bristolu otrzymała 10 tys. funtów zadośćuczynienia po tym, jak ortodontka zaleciła usunięcie czterech zębów.

- Na pierwszej wizycie ortodontka zrobiła naprawdę dobre wrażenie - opowiadała  pacjentka. Powiedziała,  że aby moje leczenie ortodontyczne zakończyło się sukcesem, będę musiała usunąć dwa zęby. Zaufałam lekarce, ale niestety szybko zaczęły się kłopoty. Poza wskazanymi za pierwszym razem zębami usunięto mi jeszcze dwa inne, ale poinformowano, że korekta wady zgryzu będzie trwała tylko kilka miesięcy. Mimo to, po upływie tego czasu, zęby nie zmieniły położenia i przerwy w uzębieniu, powstałe po ekstrakcji, nadal były.

- Pojawiły się migreny i bóle zębów. Zaczęłam się obawiać o postępy leczenia, jednak ciągle otrzymywałam zapewnienia, że wszystko jest na dobrej drodze. Potrzebuję tylko jeszcze kilku wizyt, opowiadała pacjentka.

Jednak gdy kobieta zjawiła się na wizytę kończącą leczenie, usłyszała, że jej ortodontka odeszła z pracy.

Zaczęła podejrzewać, że jej leczenie ortodontyczne nie przebiegało dobrze, więc znalazła innego ortodontę. Przede wszystkim lekarz był nieprzyjemnie zdziwiony stanem jej zgryzu, aparat ortodontyczny był źle wyregulowany, ale co najważniejsze pacjentka usłyszała, że ekstrakcja zębów nie była potrzebna w jej przypadku.

Więcej: bristolpost.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ekstrakcja   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH