• Dentysta wykorzystywał sytuację i podczas leczenia stomatologicznego zmuszał kobiety do czynności seksualnych 
  • Sprawa wyszła na jaw, gdy na policję w ub. roku zgłosiła się jedna z pacjentek, która uciekła z jego gabinetu
  • Postawiony przed sądem lekarz usłyszał wyrok za swoje czyny: 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności

Napastowanie seksualne w gabinecie stomatologicznym. Proces dentysty

Grzegorz T. dentysta z Lublina stanął przed sądem. Oskarżono go, że wykorzystał sytuację leczenia stomatologicznego, by przemocą doprowadzać do obcowania płciowego. Grzegorz T. przyjmował w gabinecie w Lublinie oraz w jednym z gabinetów na terenie powiatu chełmskiego.

Do jednego z przestępstw doszło w 2021 r. w  gabinecie stomatologicznym w Lublinie. Na umówioną wcześniej wizytę przyszła tam młoda kobieta. W trakcie zabiegu dentysta zaczął zachowywać się dziwnie. W pewnym momencie obniżył fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta po chwili zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu. Sprawę od razu zgłosiła policji. 

Policjanci zatrzymała lekarza. Śledztwo ujawniło, że nie była jedyną poszkodowaną pacjentką Grzegorza T. Stomatolog usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego.

Lekarz nie przyznał się do zarzucanych mu czynów

Podczas dochodzenia i procesu sądowego lekarz dentysta nie przyznał się do popełnionych czynów.

Jak informuje Polsat News, stomatolog usłyszał wyrok 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna otrzymał także zakaz wykonywania zawodu na 6 lat i nakaz zapłaty 22 tys. zł zadośćuczynienia trzem pokrzywdzonym pacjentkom - zdecydował Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Adwokat oskarżonego zapowiedział apelację.

Rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Uzasadnienie wyroku także zostało utajnione.