PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wyceniono rażące zaniedbania w leczeniu próchnicy

en
09-11-2020, 12:04
Wyceniono rażące zaniedbania w leczeniu próchnicy Poważne problemy z zębami zaczęły się od próchnicy (fot. pixabay)
Kobieta wygrała tysiące funtów w ramach zadośćuczynienia za zaniedbania dentysty w leczeniu próchnicy.

Tina Gibbons, instruktorka nauki jazdy, oskarżyła dentystkę, że wskutek jej zaniedbań musiała cierpieć z powodu bólu. Przede wszystkim jednak straciła ząb, mimo że próchnica była dobrze widoczna na zdjęciu rtg.

Przyznano 8,5 tys. funtów zadośćuczynienia, które ma wypłacić dentystka lecząca kobietę od lutego 2011 r. do listopada 2014 r. Złej jakości wypełnienia doprowadziły do konieczności bardziej inwazyjnego leczenia a ostatecznie do ekstrakcji zniszczonego zęba.

Pacjentka początkowo usłyszała informację, że wymaga jedynie wypełnienia, więc niczym się nie niepokoiła. Jednak po zabiegu zaczęła odczuwać coraz silniejszy ból, pojawiła się opuchlizna i musiała zgłosić się do dentysty ponownie.

Wtedy lekarz wykonał zdjęcie rtg zęba i zalecił leczenie kanałowe, pacjentka nadal wierzyła że jest w dobrych rękach, ponieważ wcześniej była ostrzegana, że może do tego dojść. Ale i po leczeniu endodontycznym kłopoty się nie skończyły. - Nadal coś mi dokuczało, a kiedy ból wrócił zapisano mi antybiotyki, które najwyraźniej nie działały. Ciągle jednak sądziłam że problemem jest ząb, a nie dentysta, skarżyła się kobieta.

W 2013 r. w lokalnej przychodni pojawił się nowy dentysta. Na pierwszej wizycie narzekała na duże ilości pokarmu, które gromadzą się jej między zębami i wtedy zaproponowano jej kolejne wypełnienia. Zapamiętała szczególnie jedno, które wydawało się olbrzymie.

I w końcu, w 2014 r. jedno z tych wypełnień wykruszyło się, co w końcu sprawiło że zmieniła gabinet stomatologiczny. W nowym miejscu lekarz był zszokowany stanem jej zębów, rozpoczął rozległe leczenie mające skorygować błędy poprzedników, a to dla kobiety oznaczało jeszcze więcej wypełnień i konieczność założenia korony. Jeden z zębów wcześniej leczonych musiał być usunięty, gdyż nie nadawał się już do odbudowania.

Jej problemy nie zakończyły się, nadal wymaga leczenia tym razem implantologicznego i protetycznego.

- Nie do wiary, za każdym razem gdy myję zęby, czuję ból, dziąsła krwawią i nieustannie z przestrzeni międzyzębowych muszę usuwać resztki jedzenia. Straciłam pewność siebie, przestałam się uśmiechać i boję się kolejnej wizyty u dentysty.

Więcej: nottinghampost.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
próchnica   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH