PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Wszystko co powinieneś wiedzieć o EDM, a nie masz kogo zapytać (cz. III)

Autor: Mirosław Stańczyk • Źródło: miro
17-09-2013, 00:01
Wszystko co powinieneś wiedzieć o EDM, a nie masz kogo zapytać (cz. III) Wszystko co powinieneś wiedzieć o EDM, a nie masz kogo zapytać (cz. III)
Prezentujemy trzecią część materiału dotyczącego zasad wdrażania i użytkowania elektronicznej dokumentacji medycznej w praktyce lekarza dentysty. Na pytania infoDENT24.pl odpowiada Wojciech Kulbiński z Asseco Poland, osoba z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku oprogramowania dla branży medycznej.

Uwaga: część I wywiadu można przeczytać tutaj a część II tutaj 

 

infoDENT24.pl: Czy można testować EDM przed zakupem?
Wojciech Kulbiński: Nie ma żadnych przeszkód formalnych, natomiast kwestie związane z licencją na oprogramowanie zależą wyłącznie od producenta programu. My na przykład udostępniamy licencje próbne pozwalające na testowanie i poznanie funkcji programu. Co więcej, jeżeli klient pierwszy raz zamawia nasz program dla gabinetów i przychodni, to dostaje pełną wersję programu od razu po złożeniu zamówienia - oczywiście bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat. Dopiero po dwóch miesiącach należy podjąć decyzję czy opłacamy licencję i korzystamy dalej, czy też rezygnujemy bez żadnych konsekwencji.
Proszę jednak zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku dużych jednostek i złożonych systemów, sama instalacja i konfiguracja programu wymaga sporych nakładów pracy oraz zaangażowania fachowej wiedzy a to kosztuje.

 

infoDENT24.pl: Czy dotychczasową papierową dokumentację medyczną można w łatwy sposób wprowadzić do systemu (skanowanie dokumentów) i czy to zrobi firma dostarczająca EDM, bo przecież lekarz dentysta nie ma ani czasu, ani umiejętności, aby przygotowywać tego typu jakościową zmianę.
Wojciech Kulbiński: Tak. Przygotowaliśmy nawet specjalne rozwiązanie ułatwiające skanowanie dokumentacji. Można również skorzystać z usługi polegającej na zeskanowaniu dokumentacji. Należy jednak pamiętać, że przetwarzanie posiadanej dokumentacji na formę elektroniczną nie jest wymagane prawem, chociaż na pewno zwiększa znacznie komfort pracy. 

 

infoDENT24.pl: Po co jednak komu EDM, skoro gabinet będzie i tak zdany na korzystanie z latami zbieranej papierowej dokumentacji?
Wojciech Kulbiński: Tak jak już mówiłem nie ma obowiązku wciągnięcia papierowej dokumentacji do elektronicznego systemu przetwarzania danych, ale można to zrobić w celu podniesienia komfortu pracy.

Zauważyłem, że zeskanowanie nawet tylko najnowszej dokumentacji znacznie podnosi wygodę pracy. Rozpoczynając prowadzenie EDM dzisiaj, za kilka lat praktycznie cała użyteczna dokumentacja medyczna będzie już w wersji elektronicznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH