PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Wszystkiego najlepszego życzy Twój lekarz dentysta

Autor: miro • Źródło: ms
31-12-2013, 10:07
Wszystkiego najlepszego życzy Twój lekarz dentysta Wszystkiego najlepszego życzy Twój lekarz dentysta (foto: sxc.hu)
Życzenia z okazji... to dobra ... okazja do zaistnienia we wdzięcznej pamięci pacjentów, którzy zbyt rzadko odwiedzają gabinet stomatologiczny. Nowy Rok jest jedną z nielicznych dat, które są neutralne dla większości Odbiorców. Warto taką szansę wykorzystać, tym bardziej że „bezpiecznych" form dotarcia do świadomości roztargnionych i wyjątkowo zajętych pacjentów wcale nie jest zbyt dużo.

Pamiętać należy przecież, że zgodnie z art. 14 ustawy o działalności leczniczej żaden z podmiotów wykonujących działalność leczniczą nie ma prawa reklamować swoich usług.

Lekarz, który zachwala swoją praktykę, może narazić się na odpowiedzialność zawodową, gdyż narusza zasady etyki zawodowej. Art. 63 i 65 Kodeksu Etyki Lekarskiej mówią o tym, że:

- lekarz tworzy zawodową opinię jedynie w oparciu o wyniki swojej pracy, dlatego wszelkie reklamowanie się jest zabronione;

- lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych;

- lekarzowi nie wolno narzucać swych usług chorym, lub pozyskiwać pacjentów w sposób niezgodny z zasadami etyki i deontologii lekarskiej oraz lojalności wobec kolegów.

Chociaż Sylwester nie jest najlepszą okazją do pouczeń to trzeba pamiętać i o tym, że lekarz dentysta, który podaje do wiadomości publicznej informacje o zakresie i rodzajach udzielanych świadczeń zdrowotnych w formie reklamy, niezależnie od odpowiedzialności zawodowej, może narazić się na karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Życzenia powinny być neutralne i nie mogą odnosić się bezpośrednio do realizowanych zadań przez gabinet dentystyczny.

Karty z życzeniami nie mogą zawierać zatem prób nakłonienia pacjenta do skorzystania ze świadczeń w taki oto sposób. Drogi Pacjencie oferujemy:

- Noworoczną promocję

- Noworoczne zniżki

- Noworoczne rabaty

- Noworoczny program lojalnościowy

- Noworoczną wyjątkową skuteczność leczenia

- Noworoczną unikatową metodę leczenia

- Nowe urządzenie medyczne od Nowego Roku

Nowy Rok to nie jedyna okazja do przypomnienia o swoim istnieniu (także mailem). Dobrą okazją będzie np. Europejski Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, pierwszy dzień wiosny, studniówka (sto dni, które upłynęły od ostatniej wizyty), Dzień Dziecka, Walentynki i wiele, wiele innych.

Treść maila, merytorycznie informująca o ważnych aspektach dbania o higienę jamy ustnej, może przynieść lepszy efekt niż proste nagabywanie: przyjedź, odwiedź, zobacz.

Z Noworocznymi życzeniami infoDENT24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH