PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wraca stacjonarna nauka, co ze szkolnymi gabinetami stomatologicznymi?

Autor: miro • Źródło: ms
12-01-2021, 11:05
Wraca stacjonarna nauka, co ze szkolnymi gabinetami stomatologicznymi? Szkolny gabinet stomatologiczny dla uczniów (foto: unsplash)
Uczniowie klas I-III od 18 stycznia 2021 r. powrócą do nauczania stacjonarnego– poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Co ze szkolnymi  gabinetami stomatologicznymi?

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ Men przygotowało wytyczne dla szkół. Są dwa punkty dotyczące szkolnych gabinetów stomatologicznych. Niestety żadnych nowych zaleceń ułatwiających pracę lekarzy dentystów nie ma.

W zaleceniach podano m.in.:
Jeżeli w szkole funkcjonuje gabinet stomatologiczny, należy ustalić ze świadczeniodawcą na podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy i upowszechnić je wśród uczniów i ich opiekunów.

Należy podjąć działania umożliwiające uczniom realne korzystanie z opieki stomatologicznej w szkolnych gabinetach dentystycznych, w tym zapewnić możliwość obecności rodzica w czasie udzielania świadczenia, gdy jest ona konieczna.

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia zamieszczone są zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla lekarzy dentystów, asysty stomatologicznej, gabinetów dentystycznych, laboratoriów techniki dentystycznej i pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH