PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Uwaga: sprawozdania statystyczne za 2015 r. do końca kwietnia

Autor: nieck • Źródło: we
26-04-2016, 09:27
Uwaga: sprawozdania statystyczne za 2015 r. do końca kwietnia Obowiązkowy udział w badaniach statystycznych (fot. pixabay)
infoDENT24.pl dowiedział się, że dentyści, którzy prowadzą działalność gospodarczą (udzielają świadczeń zdrowotnych) mogą składać sprawozdania statystyczne wyjątkowo do końca kwietnia.

Terminy zostały przedłużone do końca kwietnia (ze względu na wypadającą wówczas sobotę - sprawozdania powinny być przyjmowane do 2 maja). W przypadku MZ-11 jest to o miesiąc dłużej, a MZ-88 oraz MZ-89 - o dwa miesiące.

Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej podmioty, określone w programie badań statystycznych, są zobowiązane do udzielania i przekazywania wyczerpujących informacji.

Obowiązek sprawozdawczy nie dotyczy jedynie praktyk zarejestrowanych jako udzielające świadczeń wyłącznie w „ przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego” oraz „wyłącznie w miejscu wezwania”, o ile praktyki te zostaną uwzględnione w sprawozdaniach składanych przez podmiot, na rzecz którego udziela świadczeń.

Sprawozdania o symbolach: MZ-06, MZ-88, MZ-89, MZ-11 należy przesyłać w formie elektronicznej przy pomocy Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia SSOZ.
- MZ-88 oraz MZ-89 dotyczą wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą,
- MZ-11 składają podmioty udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w ramach kontraktu z NFZ,
- MZ-06 - do ich składania zobowiązane są podmioty wykonujące działalność leczniczą: podmioty udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki profilaktycznej nad dziećmi i młodzieżą szkolną (MZ-06 można składać do końca września 2016 r.).

Czytaj także: Czas na coroczne sprawozdania statystyczne

Więcej: oilgdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
statystyka   praktyka lekarska  

POLECAMY W SERWISACH