PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Ustawa o zawodzie lekarza i lekarza dentysty najczęściej zmieniana w 2020 r.

Autor: nieck • Źródło: en
18-01-2021, 10:05
Ustawa o zawodzie lekarza i lekarza dentysty najczęściej zmieniana w 2020 r. W 2020 r. Sejm często pracował nad zmianami w prawie regulującym działanie służby zdrowia (fot. Archiwum)
Rok 2020 upłynął pod znakiem walki z pandemią zakaźnej choroby, ta nowa i trudna sytuacja znalazła też wyraz w szybkim tempie, w jakim tworzono i zmieniano prawo, regulujące działanie służby zdrowia.

Wolters Kluwer Polska opracował "Raport inflacji prawa 2020. Produkcja prawa w Polsce", który obrazuje tempo w jakim przebiegają zmiany polskiego prawa. 

Okazuje się, że wśród 50 najczęściej zmienianych w 2020 roku ustaw, analizowano wszystkie jednostki redakcyjne (czyli artykuły, ustępy, punkty i litery), pierwsze miejsce przypadło ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty.

W tym właśnie akcie prawnym wszystkie jednostki redakcyjne zostały zmienione 7,353 razy. Ustawa Covidowa zajmuje drugie miejsce z liczbą 6,616 zmienionych jednostek. Dla porównania ze znacznie mniejszą intensywnością wprowadzano poprawki do aktu zajmującego pozycję trzecią, czyli do Prawa o ruchu drogowym - 1.537 zmienionych jednostek. 

Więcej: Prawo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH