PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Udziałowiec w spółce cywilnej, a dodatkowe punktu za kontynuowanie kontraktu z NFZ

Autor: miro • Źródło: ms
30-04-2014, 08:10
Udziałowiec w spółce cywilnej, a dodatkowe punktu za kontynuowanie kontraktu z NFZ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Nie jest to przypadek rzadki, kiedy lekarz dentysta, mający kontrakt z NFZ (który zawarł w ramach prowadzonej indywidualnej praktyki lekarskiej) przystępuje do spółki cywilnej ubiegającej się o kolejny kontrakt, co wtedy z dodatkowymi punktami?

Lekarz dentysta, realizuje umowę z NFZ prowadząc indywidualną praktykę lekarską. Po czym wszedł do spółki cywilnej, a więc do podmiotu, który jako taki nie ma osobowości prawnej, a zatem jego prawa realizują poszczególni udziałowcy będący osobami fizycznymi. Spółka ta utworzyła podmiot działalności leczniczej zarejestrowany w rejestrze podmiotów wykonujących działalność medyczną. Padło pytanie, czy złożenie oferty przez nowo założoną spółkę cywilną, której jednym z udziałowców jest wspomniany lekarz (w ramach podpisanego wcześniej kontraktu z NFZ) gwarantuje spółce punkty za kontynuację umowy?

Odpowiedź jest jednoznaczna?

Nie. Podmiot leczniczy, utworzony przez spółkę cywilną, która powstała z udziałem świadczeniodawcy, realizującego kontrakt z NFZ, nie jest stroną umowy z Funduszem.

Odpowiedź może jednak także brzmieć również - tak, a to wówczas gdy lekarz dentysta, jako strona umowy z NFZ, po uzyskaniu zgody dyrektora OW NFZ, dokonałby zmiany formalno - prawnej prowadzonej działalności leczniczej z indywidualnej praktyki lekarskiej na realizowaną w formie podmiotu działalności leczniczej utworzonego przez spółkę cywilną której jest udziałowcem. W takiej sytuacji punkty za „kryterium ciągłości" umowy przysługiwałby złożonej kolejnej ofercie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dentysta konkurs ofert   punkty   spółka cywilna  

POLECAMY W SERWISACH