PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolenia z zakresu medycyny estetycznej pod lupą NRL

Autor: miro • Źródło: ms
19-10-2021, 08:01
Nieuzasadnione wsparcie ze strony instytucji publicznych szkoleń z zakresu medycyny estetycznej (chodzi o szkolenia dla osób niewykonujących zawodu medycznego) – piętnuje NRL.

Nie ma więc żadnej możliwości, aby można było w zgodzie ze wskazanym przepisem udzielić takiej akredytacji, gdyż temat (cyt.) „zabiegowiec w zakresie wypełniania ust level 1 i 2” (cokolwiek oznaczają te określenia) wyraźnie odnosi się do zabiegów inwazyjnych, co zastrzeżone jest do kompetencji zawodów medycznych, których kształcenie ustawiczne regulują odpowiednie ustawy.

Tym bardziej, że zgodnie z art.118 tegoż Prawa oświatowego, przyznanie akredytacji jest poświadczeniem wysokiego poziomu kształcenia.

W tej sprawie powiadomione zostało Ministerstwo Edukacji Narodowej pismem DSKKZ-WKD.4220.5.2021.JN

Ministerstwo Edukacji Narodowej powiadomiło Naczelną Radę Lekarską o unieważnieniu decyzji Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i cofnięciu tym samym akredytacji.

Do NRL wpłynęła informacja o prawdopodobnym następnym przypadku udzielenia akredytacji, opartej o tą samą podstawę prawną. W tej sprawie Rada zwróciła się do właściwego kuratora oświaty z wnioskiem o potwierdzenie, czy taka decyzja została wydana (nie widnieje bowiem w stosownym wykazie prowadzonym w BIP).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   estetyka   medycyna estetyczna   kwas hialuronowy  

POLECAMY W SERWISACH