PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkła kontaktowe w koszty

Autor: Łukasz Sowa
10-05-2013, 00:01
Szkła kontaktowe w koszty (foto: sxc.hu)
Szkła kontaktowe w koszty (foto: sxc.hu)
Lekarz dentysta, realizujący usługi stomatologiczne na zasadach działalności gospodarczej, ma prawo wydatek na zakup okularów korekcyjnych, w tym szkieł kontaktowych zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Ci, którzy nie mają pewności, czy aby uwzględnienie takiego zakupu w kosztach prowadzenia firmy zostanie zaakceptowany przez urząd skarbowy, mogą powołać się na wyrok naczelnika Urzędu Skarbowego w Grudziądzu, oczywiście pamiętając, że każda tego typu interpretacja dotyczy konkretnej sytuacji.

Oczywiście nie trudno udowodnić, że szkła kontaktowe z odpowiednimi soczewkami niezbędne są do świadczenia usług stomatologicznych na odpowiednim poziomie, a przede wszystkim do realizowania zabiegów w sposób bezpieczny dla lekarza i pacjenta.

Drugą sprawą jest udowodnienie, że okulary takie wykorzystywane są wyłącznie w ramach wykonywanego zawodu. W przeciwnym przypadku należałoby ustalić proporcje: czas spędzony w okularach przy pracy czas poza pracą. Po określeniu takiej zależności, w takim samym stosunku należałoby rozliczyć koszt zakupu okularów.

Sygn. akt nr US III/415-70/170/06

Patrz także:

Certyfikat ISO dla gabinetu nie podlega amortyzacji, ale jest kosztem

Gabinet dentysty: kwiaty, pisanki, choinki tak, ale z umiarem

Gabinet 2013: propozycje istotnych zmian w zasadach rozliczania VAT

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   podatki   koszt uzyskania przychodu   Koszty   Prawo pracy  

POLECAMY W SERWISACH