PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia: aktualna dokumentacja elektroniczna z wzorami

Autor: miro • Źródło: ms
24-08-2020, 12:08
Stomatologia: aktualna dokumentacja elektroniczna z wzorami Mecenas Ewa Mazur – Pawłowska
Zgody na leczenie i dokumentacja pacjenta w stomatologii. Dokumentacja elektroniczna i papierowa – 2020 r. to najnowszy tytuł autorstwa adwokat Ewy Mazur - Pawłowskiej. Publikacja ta powstała pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Książka, obejmuje wszelkie zagadnienia związane z dokumentacją pacjenta od RODO, poprzez zgody na poszczególne zabiegi, aż do postępowania w czasie pandemii. W publikacji zawarto 43 gotowe wzory dokumentacji. Stan prawny pozycji to 14 sierpnia 2020 r.

W kwietniu 2020 r. wprowadzono nakaz prowadzenia od stycznia 2021 r. dokumentacji w wersji elektronicznej. Dlatego wszystkie wzory dostosowano do nowych wymagań.

Książka powstawała prawie pół roku, bo w czasie I półrocza 2020 r. zmieniły się dwa podstawowe akty prawne. Wpływ na rzeczywistość ma również koronawirus. W związku z tą niecodzienną sytuacją w książce przygotowano wzory dokumentacji medycznej pacjentów na czas pandemii.

W tej chwili jest to jedyna książka z zakresu prawa stomatologicznego, omawiająca szczegółowo dokumentację elektroniczną.

Dostosowano również wzory zgód pacjenta na różne rodzaje zabiegów stomatologicznych, dodając szczegółowe opisy tych najbardziej skomplikowanych. W ich przygotowaniu pomagały autorce książki, największe autorytety stomatologiczne.

– Bardzo serdecznie dziękuję prof. dr hab. n. med. Małgorzacie Pietruskiej za pomoc w opracowaniu zgody pacjenta na chirurgiczne leczenie nieprawidłowości tkanek miękkich – augmentacja dziąsła oraz zgody pacjenta na chirurgiczne leczenie przyzębia – mówi Ewa Mazur Pawłowska, autorka książki.

Książka jest dostępna w wersji papierowej i elektronicznej.
Spis wszystkich wzorów dokumentów.
Wersja papierowa.
Wersja elektroniczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH