PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Stomatologa pożegnanie z Windows XP

Autor: jsz • Źródło: jsz
05-11-2013, 14:40
Stomatologa pożegnanie z Windows XP Stomatologa pożegnanie z Windows XP
8 kwietnia 2014 roku Microsoft zakończy świadczenie pomocy technicznej dla 10-letniego już systemu Windows XP. Oznacza to, że nie będą już ukazywać się jego aktualizacje - w tym aktualizacje zabezpieczeń. Co to oznacza dla gabinetu stomatologicznego pracującego na tym systemie? Oczywiście dodatkowe koszty.

Choć nie ma oficjalnych danych, to można założyć, że większość komputerów stacjonarnych lub laptopów kupionych kilka lat temu do gabinetu stomatologicznego jest wyposażonych właśnie w system Windows XP. Żeby nie zostać posądzonym o reklamę, wskażemy tylko, że aby nie narażać gabinetu na cyfrowe niebezpieczeństwa, system należy wymienić na...inny. Czy będzie to ten od Microsoft, Apple, czy innego dostawcy - kosztów nie sposób ominąć. Jednak zlekceważnie komunikatu firmy Billa Gates'a może okazać się ryzykowne. 

- Bez krytycznych aktualizacji zabezpieczeń systemu Windows XP, komputer w gabinecie stomatologicznym będzie narażony na działanie wirusów, programów szpiegujących i innego złośliwego oprogramowania umożliwiającego kradzież lub uszkodzenie danych - ostrzegają przedstawiciele informatycznego giganta. Po zakończeniu obsługi systemu Windows XP oprogramowanie antywirusowe nie będzie w stanie zapewnić pełnej ochrony komputera.

Wielu dostawców sprzętu i oprogramowania nie będzie już wspierać produktów działających w Windows XP. Nowsze wersje aplikacji są obsługiwane w Windows 8 - na przykład Nowy Office wykorzystuje możliwości kolejnego systemu Windows i nie będzie działać w systemie Windows XP.

Właściciele gabinetów stomatologicznych powinni pamiętać, że gdy pojawią się problemy, pomoc techniczna świadczona przez telefon i w trybie online niestety nie będzie już dostępna. Rozwiązań trzeba będzie szukać samodzielnie.

- Zakończenie świadczenia pomocy technicznej, brak wspieranego oprogramowania i coraz starszy sprzęt, na którym działa system Windows XP, mogą zwiększyć ryzyko awarii systemu i zakłóceń pracy firmy - ostrzega Microsoft.

W tym samym terminie zakończy się też świadczenie pomocy technicznej dla pakietu Microsoft Office 2003.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH