PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sprawa Kaszubskiego jest, a sądu wciąż nie ma

Autor: miro • Źródło: ms
31-01-2022, 11:09
Sprawa Kaszubskiego jest, a sądu wciąż nie ma Piotr Kaszubski: potyczki z prawem Fot. AdobeStock
Piotr Kaszubski, okrzyknięty dekadę temu najmłodszym polskim milionerem, którego nazwisko łączone jest m.in. z aferą wokół środków do wybielania zębów, walczy w sądzie o prawo do wyjazdu z kraju.
  • Sprawa Piotra Kaszubskiego jest wielowątkowa, wciąż trudna do zakwalifikowania pod względem prawnym, pełna sprzecznych ocen i skrajnych emocji.
  • Kwestia oszustw, zarzucanych królowi od wybielania zębów, od 10 lat nie mogą trafić na wokandę sądową.
  • Wciąż nie jest jasne jakie mogą być postawione zarzuty Piotrowi Kaszubskiemu: oszustw podatkowych, działania na szkodę klientów, czy oba.

Piotr Kaszubski ma wiele pretensji co do zasad działania prokuratury, rozpatrującej jego winy.

Ostatnio sąd rejonowy w Warszawie miał rozpatrzyć zażalenie biznesmena, oskarżonego m.in. o przestępstwa podatkowe i działanie na szkodę klientów, na sądowy zakaz opuszczania kraju. Nawet tak wydawałaby się prosta kwestia, ze względów proceduralnych, wciąż czeka na decyzję sądu.

Niepewna sytuacja prawna

Nie bardzo wiadomo z jakich paragrafów ma być sądzony Piotr Kaszubski. Sprawę komplikuje fakt, że kontrowersyjny biznesmen został deportowany z Austrii, gdzie się ukrywał. Trafił do Polski jednak pod pewnymi warunkami. Jednym z nich była kwestia zgody austriackiego sądu na ściganie Piotra Kaszubskiego ze względu na oszustwa podatkowe. Taka zgoda została wyrażona  w I instancji, ale już austriacki sąd odwoławczy miał inne zdanie w tej sprawie.

Zarzuty dotyczące przestępstw podatkowych

Przestępstwa podatkowe, zarzucane Piotrowi Kaszubskiemu przez prokuraturę, nie są objęte zgodą sądu w Wiedniu. Z tego względu obrońcy oskarżonego domagają się umorzenia postępowania. Sprawa, dotycząca milionowych uszczupleń podatkowych nie powinna się toczyć w polskim sądzie.

Zarzuty dotyczące oszustw na szkodę klientów

Według obrońców Piotra Kaszubskiego pozostaje otwartą sprawa dotycząca oszustw przy sprzedaży wybielających past do zębów, kosmetyków i suplementów diety. Wciąż trwa dochodzenie prokuratorskie w tym zakresie. Zarzuty dotyczą oszustwa na kwotę 28 mln zł. Poszkodowanych ma być 174 tys. osób. Z tym, że oskarżony utrzymuje, iż osób, które faktycznie wysunęły wobec niego roszczenia jest znikomy odsetek z oficjalnie podawanej liczby.

Piotr Kaszubski wielokrotnie narzekał na obstrukcję w sprawie. Pisane przez niego zażalenia nie przyspieszały biegu wydarzeń.

Problemy zdrowotne oskarżonego

Ostatnio jednak sam oskarżony ma problemy zdrowotne, które mogą utrudnić postępowanie karne.

W połowie stycznia 2022 r. Piotr Kaszubski podzielił się na Instagramie swoimi ostatnimi problemami.

Trzy miesiące temu u mamy odkryto nowotwór opon mózgowych a dzisiaj ja dostałem diagnozę "nagła głuchota idiopatyczna". Prawdopodobnie to wynik przebytej infekcji wirusowej. Trafiłem do szpitala Bielańskiego w Warszawie gdzie dostałem zastrzyki ze sterydów i skierowano mnie do komory hiperbarycznej.

Nie umiem wyrazić tego jak mi smutno, nie będę kłamał - łzy same napływają. Czuję strach i .. wstyd? Lekarze spróbują uratować mój słuch. Co teraz? Codzienne sterydy, komora i słuchanie muzyki. Bo jeżeli mam stracić słuch, to ostatnie co chcę słyszeć to I koncert wiolonczelowy Elgara.

Ponoć jednak stan jego zdrowia się poprawił.

Pod koniec października 2021 r. Piotr Kaszubski dla infoDENT24.pl relacjonował swoją sytuację prawną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów   Kaszubski  

POLECAMY W SERWISACH