• Sprawa Piotra Kaszubskiego jest wielowątkowa, wciąż trudna do zakwalifikowania pod względem prawnym, pełna sprzecznych ocen i skrajnych emocji.
  • Kwestia oszustw, zarzucanych królowi od wybielania zębów, od 10 lat nie mogą trafić na wokandę sądową.
  • Wciąż nie jest jasne jakie mogą być postawione zarzuty Piotrowi Kaszubskiemu: oszustw podatkowych, działania na szkodę klientów, czy oba.

Piotr Kaszubski ma wiele pretensji co do zasad działania prokuratury, rozpatrującej jego winy.

Ostatnio sąd rejonowy w Warszawie miał rozpatrzyć zażalenie biznesmena, oskarżonego m.in. o przestępstwa podatkowe i działanie na szkodę klientów, na sądowy zakaz opuszczania kraju. Nawet tak wydawałaby się prosta kwestia, ze względów proceduralnych, wciąż czeka na decyzję sądu.

Niepewna sytuacja prawna

Nie bardzo wiadomo z jakich paragrafów ma być sądzony Piotr Kaszubski. Sprawę komplikuje fakt, że kontrowersyjny biznesmen został deportowany z Austrii, gdzie się ukrywał. Trafił do Polski jednak pod pewnymi warunkami. Jednym z nich była kwestia zgody austriackiego sądu na ściganie Piotra Kaszubskiego ze względu na oszustwa podatkowe. Taka zgoda została wyrażona  w I instancji, ale już austriacki sąd odwoławczy miał inne zdanie w tej sprawie.

Zarzuty dotyczące przestępstw podatkowych

Przestępstwa podatkowe, zarzucane Piotrowi Kaszubskiemu przez prokuraturę, nie są objęte zgodą sądu w Wiedniu. Z tego względu obrońcy oskarżonego domagają się umorzenia postępowania. Sprawa, dotycząca milionowych uszczupleń podatkowych nie powinna się toczyć w polskim sądzie.

Zarzuty dotyczące oszustw na szkodę klientów

Według obrońców Piotra Kaszubskiego pozostaje otwartą sprawa dotycząca oszustw przy sprzedaży wybielających past do zębów, kosmetyków i suplementów diety. Wciąż trwa dochodzenie prokuratorskie w tym zakresie. Zarzuty dotyczą oszustwa na kwotę 28 mln zł. Poszkodowanych ma być 174 tys. osób. Z tym, że oskarżony utrzymuje, iż osób, które faktycznie wysunęły wobec niego roszczenia jest znikomy odsetek z oficjalnie podawanej liczby.

Piotr Kaszubski wielokrotnie narzekał na obstrukcję w sprawie. Pisane przez niego zażalenia nie przyspieszały biegu wydarzeń.

Problemy zdrowotne oskarżonego

Ostatnio jednak sam oskarżony ma problemy zdrowotne, które mogą utrudnić postępowanie karne.

W połowie stycznia 2022 r. Piotr Kaszubski podzielił się na Instagramie swoimi ostatnimi problemami.

Trzy miesiące temu u mamy odkryto nowotwór opon mózgowych a dzisiaj ja dostałem diagnozę "nagła głuchota idiopatyczna". Prawdopodobnie to wynik przebytej infekcji wirusowej. Trafiłem do szpitala Bielańskiego w Warszawie gdzie dostałem zastrzyki ze sterydów i skierowano mnie do komory hiperbarycznej.

Nie umiem wyrazić tego jak mi smutno, nie będę kłamał - łzy same napływają. Czuję strach i .. wstyd? Lekarze spróbują uratować mój słuch. Co teraz? Codzienne sterydy, komora i słuchanie muzyki. Bo jeżeli mam stracić słuch, to ostatnie co chcę słyszeć to I koncert wiolonczelowy Elgara.

Ponoć jednak stan jego zdrowia się poprawił.

Pod koniec października 2021 r. Piotr Kaszubski dla infoDENT24.pl relacjonował swoją sytuację prawną.