PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ŚIL pomoże dentystom pomawianym w internecie

Autor: miro • Źródło: jsz
22-06-2015, 10:43
ŚIL pomoże dentystom pomawianym w internecie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dentyści, którzy na skutek nieuprawnionych ocen internautów, czują się poszkodowanymi, mogą liczyć na wsparcie Śląskiej Izby Lekarskiej.

Śląska Izba Lekarska zapewni niezbędną pomoc każdemu pokrzywdzonemu lekarzowi i lekarzowi dentyście, który zwróci się o wsparcie – czytamy w oświadczeniu ŚIL.

Każdy członek śląskiego samorządu lekarskiego, który czuje się znieważony i pomówiony w mediach, może:
-skonsultować taki przypadek w dziale informacyjno-prasowym ŚIL, który dokona oceny medioznawczej publikacji;
- skorzystać z niezbędnej porady prawnej w zespole radców prawnych Śląskiej Izby Lekarskiej;
- zwrócić się do jednej z kancelarii adwokackich, których lista jest zamieszczona na stronie Śląskiej Izby Lekarskiej, zgodnie z porozumieniem ŚIL z Okręgową Radą Adwokacką, zawartym w 2010 r.

Prawnicy ŚIL przypominają, że wypowiedzi znieważające lub pomawiające inne osoby o postępowanie, które może je poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania zawodu, mogą rodzić odpowiedzialność karną z art. 212 par. 2 lub z art. 216 par. 2 Kodeksu karnego i są zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

ŚIL zamieszcza gotowe wzory prywatnych aktów oskarżenia o zniesławienie, zniewagę i zawiadomienie do administratora strony internetowej o usunięcie wpisu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH