PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rzecznik MZ zapowiada podpisanie rozporządzenia dot. szczepienia służb medycznych

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
22-12-2021, 12:13
Rzecznik MZ zapowiada podpisanie rozporządzenia dot. szczepienia służb medycznych Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ (fot. Archiwum)
Od 1 marca pracownicy służb medycznych będą musieli mieć udokumentowane pełne szczepienia, rozporządzenie w tej sprawie wkrótce zostanie podpisane.
  • Od 1 marca 2022 r. każdy pracownik systemu opieki zdrowia ma być w pełni zaszczepiony przeciwko COVID-19.
  • Rozporządzenie wprowadzające ten obowiązek zostanie podpisane przez ministra zdrowia najdalej 23 grudnia br. 

- Dziś, lub najpóźniej jutro (czyli 22-23 grudnia 2022 r. przyp. red.) , minister zdrowia z kontrasygnatą ministra spraw wewnętrznych i administracji wyda rozporządzenie - to jest rozporządzenie, które wprowadzało stan epidemii - nowelizację tego rozporządzenia w zakresie obowiązkowego szczepienia służb medycznych, oświadczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia  Wojciech Andrusiewicz.

Każdy pracownik ochrony zdrowia, nie tylko lekarz ma być zaszczepiony

Jak dodał, mówimy tu o obowiązkowym szczepieniu zarówno stricte zawodów medycznych, jak i wszystkich pracowników podmiotów medycznych w kraju wraz z aptekami. Czyli każdy pracownik ochrony zdrowia, czy jest medykiem, czy medykiem nie jest, z pierwszym marca będzie musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia - zaznaczył rzecznik MZ.

Wyjaśnił, że oznacza to, że do 1 marca taka osoba będzie musiała być zaszczepiona, a nie, że 1 marca dopiero rozpocznie szczepienia. Więc od 1 marca, zgodnie z rozporządzeniem, które dziś lub jutro pojawi się w obiegu, będzie obowiązek udokumentowania szczepień w podmiotach medycznych - podkreślił Andrusiewicz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH