PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Przyszły dentysta walczy o stypendium

Autor: Łukasz Sowa
09-09-2013, 00:01
Przyszły dentysta walczy o stypendium (foto: Fotolia/PTWP)
Przyszły dentysta walczy o stypendium (foto: Fotolia/PTWP)
Student I roku Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku lekarsko dentystycznym na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, złożył wniosek o przyznanie stypendium rektora na rok akademicki 2012/2013 z uwagi na wynoszącą 4,5 średnią ocen. We wniosku zamieścił oświadczenie, że aktualnie nie jest studentem innego kierunku studiów oraz, że jest absolwentem z 2012 r. studiów I stopnia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku o kierunku techniki dentystyczne.

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 572 z późn. zm.) stanowi, że student uczący się równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać: stypendium socjalne, specjalne dla osób niepełnosprawnych, zapomogę, stypendium rektora dla najlepszych studentów i stypendium ministra za wybitne osiągnięcia tylko na jednym, wskazanym przez studenta kierunku studiów.

Co prawda Prawo o szkolnictwie wyższym zakazuje pobierania stypendiów równocześnie na kilku kierunkach studiów, nie ma natomiast zakazu otrzymywania stypendiów w przypadku kontynuowania w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego nauki na drugim kierunku studiów po ukończeniu studiów pierwszego stopnia. Nie ma przy tym znaczenia fakt, czy kontynuacja nauki odbywać się będzie na studiach uzupełniających magisterskich, czy na studiach jednolitych magisterskich. Każde z nich bowiem prowadzą do uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego. Tak więc przyszły dentysta będzie mógł skorzystać ze stypendium - wyrokował WSA w Białymstoku (II SA/Bk 203/13).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lexDENT   studenci   studia   Wymogi - obowiązki   Studia  

POLECAMY W SERWISACH