PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Podmiot leczniczy, jak go prowadzić zgodnie z prawem

Autor: miro • Źródło: ms
15-10-2021, 11:32
Podmiot leczniczy, jak go prowadzić zgodnie z prawem Mecenas Ewa Mazur – Pawłowska
W październiku pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie ukazała się książka adwokat Ewy Mazur-Pawłowskiej „Podmiot Leczniczy - założenie i rejestracja, warunki, obowiązki, wymagania, dokumentacja, kontrola podmiotu leczniczego. 40 wzorów dokumentów.”

W publikacji bardzo szczegółowo zostały opisane wszystkie aspekty prowadzenia podmiotu leczniczego z punktu widzenia polskiego prawa. W książce znalazło się ponad 40 wzorów dokumentów, niezbędnych w każdym podmiocie. Dokumenty te dobrze znać i wdrożyć w każdej placówce medycznej działającej w ramach podmiotu leczniczego.

Książka zawiera praktyczne informacje dotyczące sposobu założenia i rejestracji podmiotu leczniczego, a także opisuje obowiązki oraz wymagania, jakie powinien spełniać już funkcjonujący podmiot leczniczy. Zostały opisane też aspekty związane z prowadzeniem dokumentacji oraz z kontrolą podmiotu leczniczego realizowaną przez różne organy państwowe.

W ostatniej części zostały przytoczone brzmienia najważniejszych aktów prawnych dotyczących placówek medycznych.

W publikacji zawarto także wyciągi z Ustawy o działalności leczniczej, Kodeksu cywilnego, Kodeksu spółek handlowych, czy rozporządzeń w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu leczniczego.  

To pierwsza na rynku pozycja kompleksowo opisująca zagadnienia dotyczące funkcjonowania podmiotu leczniczego w polskim stanie prawnym. Wszystkie interpretacje prawne zostały przygotowane na podstawie aktów prawnych obowiązujących od 1 października 2021 r.

Przypomnijmy, że autorka była jedną z ekspertów debaty organizowanej przez infoDENT24.pl  "Higienistka - najlepszą inwestycją dentysty?"

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH