• Według Piotra Kaszubskiego prokurator doprowadził do szkody majątkowej wielkich rozmiarów konfiskując łącznie ponad 838 466 produktów.
  • Główne śledztwo trwa 10 lat.
  • Niefortunny biznesmen dochodzi 24,1 mln zł odszkodowania.

O aktywności „najmłodszego polskiego milionera” i jego potyczkach z prawem informowaliśmy niejednokrotnie. Sam Piotr Kaszubski opisywał dla infoDENT24.pl w jaki sposób rozwinął biznes oparty m.in. na sprzedaży środków do wybielania zębów i z jakiej przyczyny ten biznes podupadł.

Piotr Kaszubski poszkodowany na 24 mln zł 

Piotr Kaszubski wyliczył straty, jakie poniósł na skutek niewprawnie prowadzonego dochodzenia i wciąż nie rozpoczętego procesu sądowego,  chociaż od wszczęcia śledztwa w sprawie minęło już 10 lat.

Niefortunny biznesmen tak poinformował o swoim postanowieniu dochodzenia 24,1 mln zł odszkodowania:

Zgodnie z art. 77 ust. 1 Konstytucji RP każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.

10 lat dochodzenia

Prokurator rejonowy Tomasz Łopatka delegowany do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prowadzi główne śledztwo, które obecnie rozpoczęło 10 rok trwania - ponownie zostało przedłużone. Jak wiecie z mediów i z mojego profilu - państwo austriackie po przeanalizowaniu materiałów i dowodów we własnym postępowaniu, prawomocnie nie zgodziło się, aby ścigać niewinną osobę oraz nie ma zgody, żeby postawić mi zarzuty.

Mam nadzieję, że zrozumiała dla Was jest wartość merytoryczna 10-letniego śledztwa polskiego prokuratora, które oceniono w perspektywie międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości rzetelnie i dokładnie.

Podobno czas leczy rany, inni twierdzą że przyzwyczaja do bólu. Na pewno jednak, nie rekompensuje ani ran ani bólu.

Skonfiskowany i utracony majątek  

Prokurator doprowadził do szkody majątkowej wielkich rozmiarów, poprzez swoje zaniedbanie, zwłokę, błędy i decyzje które podejmowano impulsywnie, pogwałcając literę prawa, idąc wbrew wektorom logiki i rozumu. 15 czerwca 2015 r., skonfiskowano łącznie ponad 838 466 produktów bądź komponentów produktowych.

Następnie 20 marca 2019 r. prokurator podjął decyzję o zwrocie towarów ponieważ “ nie były objęte śledztwem i były zbędne do dalszego postępowania”. Resztę produktów zutylizował Sąd, ponieważ się przeterminowały.

W toku postępowania zabezpieczono m.in. międzynarodowe renomowane marki, stanowiące wyposażenie klinik medycyny estetycznej bądź wysokiej jakości suplementy/kosmetyki.

Podczas zwrotu przez policję produktów w magazynie, moim pomocnikiem okazał się biegły rzeczoznawca sądowy, który wycenił stratę.

Korzystając z prerogatyw o których mówi Konstytucją i prawo międzynarodowe w związku ze szkodą ze strony prokuratury wielkich rozmiarów - damnum emergens, a także w związku z utraconymi korzyściami Lucrum cessans, postanowiłem jak na wstępie.

Pozew złożyła Kancelaria Bartosiak & Ode.

Zmagania Piotra Kaszubskiego z wymiarem sprawiedliwości opisywaliśmy kilkakrotnie m.in. w materiale Proces najmłodszego polskiego milionera wciąż nie wystartował.