• Piotr Kaszubski, który oskarżony został o oszustwa na szkodę 180 tys. osób w kwocie 31 mln zł, stanie przed sądem
  • Przestępstwa króla od wybielania zębów polegały m.in. na przypisywaniu sprzedawanym produktom np. pastom wybielającym właściwości, których nie miały
  • Oskarżonemu, który nie przyznaje się do winy, grozi 15 lat więzienia      

Piotr Kaszubski nie przyznaje się do winy 

Piotr Kaszubski od lat ma wiele pretensji co do zasad działania prokuratury, rozpatrującej jego winy.

Na akt skierowania sprawy do sądu Piotr Kaszubski zareagował m.in. tak:
Prokurator, zaczął informować media, że po 10 latach śledztwa, kieruje akt oskarżenia, z zamiarem pełnej grabieży mojego majątku na rzecz Skarbu Państwa, wobec rzekomo nielegalnie zarobionych kilkudziesięciu milionów złotych. Usprawiedliwieniem tego ataku i zamiaru konfiskaty, będzie rzekome naruszenie przeze mnie prawa.

Nie rozumiem filozofii prowadzenia postępowania przez Prokuraturę pod przewodnictwem prok. Tomasza Łopatki. W jednym postępowaniu co do tych samych czynów, zdaniem prokuratora nie płaciłem podatków, ale już w innym postępowaniu, co do którego skierowany będzie jutro akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie, te same czyny zakwalifikowano jako oszustwo. Nie rozumiem tego.

Niepewna sytuacja prawna króla od wybielania zębów 

Nie bardzo było wiadomo z jakich paragrafów ma być sądzony Piotr Kaszubski. Sprawę komplikował fakt, że kontrowersyjny biznesmen został deportowany z Austrii, gdzie się ukrywał. Trafił do Polski jednak pod pewnymi warunkami. Jednym z nich była kwestia zgody austriackiego sądu na ściganie Piotra Kaszubskiego ze względu na oszustwa podatkowe. Taka zgoda została wyrażona  w I instancji, ale już austriacki sąd odwoławczy miał inne zdanie w tej sprawie.

 

Zarzuty dotyczące przestępstw podatkowych

Przestępstwa podatkowe, zarzucane Piotrowi Kaszubskiemu przez prokuraturę, nie są objęte zgodą sądu w Wiedniu. Z tego względu obrońcy oskarżonego domagali się umorzenia postępowania. Sprawa, dotycząca milionowych uszczupleń podatkowych nie powinna się toczyć w polskim sądzie.

Piotr Kaszubski wielokrotnie narzekał na obstrukcję w sprawie. Pisane przez niego zażalenia nie przyspieszały biegu wydarzeń.

Oszustwa na szkodę klientów

Według obrońców Piotra Kaszubskiego pozostaje otwartą sprawa dotycząca oszustw przy sprzedaży wybielających past do zębów, kosmetyków i suplementów diety. Zarzuty prokuratorskie dotyczą oszustwa na kwotę 31 mln zł. Poszkodowanych ma być ponad 180 tys. osób. Z tym, że oskarżony utrzymuje, iż osób, które faktycznie wysunęły wobec niego roszczenia jest znikomy odsetek z oficjalnie podawanej liczby.

Chodziło o wprowadzanie w błąd klientów co do właściwości i skuteczności sprzedawanych produktów i możliwości odzyskania pieniędzy za zwrócony towar. Oskarżony przypisywał sprzedawanym produktom właściwości lecznicze, mimo że nie spełniały one takich wymogów. 

Swoją sytuację prawną Piotr Kaszubski szczegółowo relacjonował portalowi infoDENT24.pl

Ja nie proszę o wybaczenie, a o proces. Nie o pobłażliwość, a o werdykt. Proszę o proces, którego przecież nie można odmówić osobie oskarżonej. Jednak z niewiadomych mi względów, 80 proc. wątków głównego śledztwa została umorzona, całe główne śledztwo jest zawieszone, a w innym procesie zostałem uniewinniony prawomocnie z oszustwa co jest ukrywane przed opinią publiczną tak jakby to była informacja oznaczona klauzulą ściśle tajne.

Problemy zdrowotne oskarżonego

W połowie stycznia 2022 r. Piotr Kaszubski podzielił się informacjami na temat problemów ze zdrowiem. Dostałem diagnozę "nagła głuchota idiopatyczna". Prawdopodobnie to wynik przebytej infekcji wirusowej. Trafiłem do szpitala Bielańskiego w Warszawie gdzie dostałem zastrzyki ze sterydów i skierowano mnie do komory hiperbarycznej.

Nie umiem wyrazić tego jak mi smutno, nie będę kłamał - łzy same napływają. Czuję strach i .. wstyd? Lekarze spróbują uratować mój słuch. Co teraz? Codzienne sterydy, komora i słuchanie muzyki. Bo jeżeli mam stracić słuch, to ostatnie co chcę słyszeć to I koncert wiolonczelowy Elgara.