PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pijana dentystka przyjmowała pacjentów. Interweniowała policja

Autor: miro • Źródło: zielonagora.naszemiasto.pl/infoEDNT24.pl
28-12-2022, 07:42
Pijana dentystka przyjmowała pacjentów. Interweniowała policja Dentystka na dyżurze pod wpływem alkoholu Fot. AdobeStock
Stomatolog w poradni stomatologicznej przy ul. Morelowej w Zielonej Górze przyjmowała pacjentów pod wpływem alkoholu. Policję zaalarmowali pacjenci.
  • 26 grudnia wieczorem pijana dentystka przyjmowała pacjentów. Badanie wykazało 1,65 promila alkoholu w organizmie.
  • Z dentystką została rozwiązana umowa współpracy; sprawa będzie zgłoszona do Okręgowej Izby Lekarskiej; stomatolog grozi zawieszenie prawa do wykonywania zawodu
  • O ponad połowę większe stężenie alkoholu w organizmie (2,5 promila) miał dentysta z Rawicza, który w takim stanie przyjmował pacjentów. Sprawa trafiła do sądu, który w lutym 2022 r. ukarał dentystę grzywną w wysokości 2 tys. zł
  • Za przyjmowanie pod wpływem alkoholu dentysta w Tarnowskich Górach musiał wpłacić 8 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Poza tym nałożona została na niego kara 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata

Pijana dentystka w pracy 

26 grudnia wieczorem, w drugi dzień świąt - pijana dentystka przyjmowała pacjentów.

- Badanie wykazało 1,65 promila alkoholu w organizmie – przekazała portalowi zielonagora.naszemiasto.pl  podinspektor Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

 Za narażenie osób na niebezpieczeństwo dentystce grozi grzywna i podanie do publicznej wiadomości orzeczenia sądu – poinformowała podinsp. Małgorzata Barska.

To nie jedyne reperkusje tej sytuacji:

  • z dentystką została rozwiązana współpraca w trybie natychmiastowym;
  • sprawa będzie zgłoszona do Okręgowej Izby Lekarskiej;
  • stomatolog grozi zawieszenie prawa do wykonywania zawodu.

Dentysta pracował z 2,5 promilami alkoholu  

O ponad połowę większe stężenie alkoholu w organizmie (2,5 promila) miał dentysta z Rawicza, który w takim stanie przyjmował pacjentów. Sprawa trafiła do sądu, który w lutym 2022 r. ukarał dentystę grzywną w wysokości 2 tys. zł.

Pacjentka z bolącym zębem udała się do dentysty. Ten jednak zamiast przeprowadzić medyczny wywiad, zupełnie zignorował jej dolegliwości, za to zainteresował się tatuażem, który zauważył na jej ręku. A następnie polecił, by położyła na jego biurku nogę.

Zdenerwowana pacjentka wezwała policję.

Nieodpowiedzialny dentysta, na szczęście dla zapisanych tego dnia pacjentów, nie przeprowadził  żadnego zabiegu.  Nie popełnił więc przestępstwa narażenia zdrowia lub życia.

Ekstrakcja zęba przez pijanego dentystę

Z kolei w jednym z gabinetów w Tarnowskich Górach nietrzeźwy dentysta zaczął przyjmować pacjentów w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Rozpoczął nawet zabieg polegający na ekstrakcji zęba.

Wyrok Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach brzmiał:

  • 8 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej;
  • kara 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   sąd   pijany dentysta  

POLECAMY W SERWISACH