PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pieniądze unijne czy trafią do stomatologii?

ms
22-02-2021, 11:39
Unijna pomoc finansowa określona w "Umowie partnerstwa dla realizacji polityki spójności 2021-2027" powinna dotyczyć nie tylko podmiotów leczniczych, ale także praktyk zawodowych lekarzy i lekarzy dentystów. NRL upomina się o dofinansowanie działań związanych m.in. z amalgamatem stomatologicznym i EDM.

Do tej pory w celu rozwoju e-dokumentacji w Polsce ze środków publicznych udzielono wsparcia w niewielkim zakresie (pomoc była dedykowana tylko dla podmiotów prowadzących działalność posiadających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia).

Zalety stosowania e-dokumentacji będą widoczne dopiero w sytuacji, gdy będzie ona kompletna, a także stosowana przez wszystkie podmioty wykonujące działalność leczniczą, niezależnie od statusu współpracy z NFZ. W ocenie samorządu lekarskiego należy opracować program do wsparcia e-dokumentacji, którego dysponentem środków finansowych będzie Ministerstwo Zdrowia lub marszałkowie województw i w ramach, którego podmioty wykonujące działalność leczniczą (zarówno podmioty lecznicze i praktyki lekarskie) będą mogły według ustalonych reguł bezpośrednio wnioskować o wsparcie, bez konieczności aplikowania o te środki w formie rozbudowanych projektów.

Więcej: opinia NRL tutaj 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   środki unijne dla stomatologii   separator  

POLECAMY W SERWISACH