PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Paragony fiskalne – powraca temat tajemnicy lekarskiej

Autor: miro • Źródło: ms
04-12-2019, 07:40
Paragony fiskalne – powraca temat tajemnicy lekarskiej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Szczegółowe opisywanie na paragonie fiskalnym usług wykonanych przez lekarzy i lekarzy dentystów może godzić w obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej oraz zapewnienia ochrony danych osobowych pacjenta – uważa Prezydium NRL, analizując projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania.

Zamieszczenie na paragonie szczegółowego wyliczenia wykonanych procedur mogłoby narazić pacjenta na ujawnienie jego danych osobowych i tajemnicy lekarskiej - osobom nieuprawnionym. W przypadku usług medycznych na paragonie fiskalnym wystarczające powinno być wpisanie nazwy: „usługa medyczna” z dodatkowym oznaczeniem czy jest to usługa zwolniona z  VAT.

Prezydium NRL niezmiennie ma wątpliwości dotyczące przepisu, który zobowiązuje lekarzy i lekarzy dentystów do zamieszczenia na paragonie fiskalnym nazwy wykonanej usługi w sposób pozwalający na jej jednoznaczną identyfikację. Takie niebezpieczeństwo niesie ten, jak i poprzedni projekt regulacji dotyczącej kas rejestrujących mających postać oprogramowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   kasa fiskalna  

POLECAMY W SERWISACH