PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjentka wyłudziła wybielanie zębów

Autor: nieck • Źródło: en
19-01-2022, 09:07
Pacjentka wyłudziła wybielanie zębów (fot. Shutterstock)
Kobieta, która nie zapłaciła za wybielanie zębów wyrokiem Sądu Rejonowego w Toruniu została skazana na 10 miesięcy prac społecznych.
  • 49-letnia pacjentka wyłudziła w toruńskiej klinice stomatologicznej zabieg wybielania zębów w 2017 r., a w dwa lata później podjęła podobną  próbę oszustwa, ale tym razem bezskutecznie.
  •  Kobieta stanęła przed sądem w Toruniu, wymierzono jej karę w formie 10 miesięcy prac społecznych.

Po raz pierwszy Żaneta W. zjawiła się w toruńskim Centrum Stomatologii Estetycznej Kariny Drosd w kwietniu 2017 r. w celu wybielenia zębów, jak informuje portal  nowosci.com.pl.

Pacjentka oszustka z talentem aktorskim

Żaneta W. już na etapie rejestracji okazała się trudną pacjentką, ponieważ nie chciała okazać dowodu. Rejestratorka ją do tego zmusiła i kobieta zasiadła w fotelu dentystycznym.

Zabieg wybielania został prawidłowo przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Problem zaczął się, gdy przyszło do płacenia, bo pacjentka nie zamierzała uiścić należności. Twierdziła, że po pierwsze zęby w niewielkim stopniu zostały wybielone, a poza tym odczuwa ból dziąseł.

W trakcie dyskusji nagle zaczęła udawać, że mdleje. Gdy rejestratorka zapowiedziała wezwanie pogotowia ratunkowego, Żaneta W. wyszła z kliniki stomatologicznej, nie regulując rachunku. Była wzywana przez właścicielkę kliniki do zapłacenia za świadczenie (warte w tym czasie 1020 zł), jednak bezskutecznie.

Nieuczciwa pacjentka wraca na miejsce oszustwa

Po dwóch latach w listopadzie 2019 r. znów pojawiła się w Centrum Stomatologii Estetycznej Kariny Drosd i ponownie próbowała wybielić sobie zęby. Tym razem podczas rejestracji przedstawiła się fałszywym nazwiskiem i  nie chciała pokazać dowodu osobistego. Gdy jednak okazało się, że bez wylegitymowania się nie wejdzie do gabinetu, wyjęła dokument. Rejestratorka zorientowała się, że ma do czynienia z pacjentką, która już raz nie zapłaciła za usługę.

W tym momencie Żaneta W. pokazała pieniądze, próbując przekonać personel, że tym razem zapłaci za wybielanie. Nikt jej jednak obsłużyć nie chciał, więc ponownie zaczęła udawać, że mdleje. Uciekła z kliniki, gdy zapowiedziano, że zostanie wezwana policja. Oszustka uregulowała dług z 2017 r. w maju 2020 r. 

Z odpowiedzialności karnej jednak to kobiety nie zwolniło. Stanęła przed sądem za  za oszustwo w 2017 r. i usiłowanie kolejnego w 2019 r.  

Sąd Rejonowy w Toruniu uznał kobietę winną pierwszego z zarzucanych jej czynów - oszukania centrum stomatologicznego na 1020 zł  i wymierzył jej  karę - 10 miesięcy prac społecznych. Natomiast z drugiego zarzutu kobieta została uniewinniona.

 Żaneta W. nie pracuje zarobkowo, pozostając na utrzymaniu męża.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH