PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Oświadczenia o niemożności pracy z pacjentami z COVID-19 - bezpośrednio na biurko wojewody

Autor: nieck • Źródło: en
15-12-2020, 09:20
Oświadczenia o niemożności pracy z pacjentami z COVID-19 - bezpośrednio na biurko wojewody Listy lekarzy i lekarzy dentystów wyłączonych z walki z pandemią COVID-19 są w urzędzie wojewódzkim (fot. pixabay)
Zgodnie z wymogami 11 grudnia 2020 r. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie przekazała do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wykaz osób wykonujących zawody medyczne, które mogą być skierowane do pracy przy zwalczaniu epidemii.

Lekarze i lekarze dentyści, którzy spełniają co najmniej jedno z kryteriów wyłączających ich z pracy przy chorych z COVID-19, który w porę nie złożyli odpowiedniego oświadczenia do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie mogą to zrobić nadal, ale już samodzielnie na adres wojewody: wz@mazowieckie.pl.

OIL przypomina, że w sytuacjach wystawiania przez wojewodę błędnych skierowań – co wielokrotnie miało miejsce -   lekarze mogą się zwrócić izby o pomoc.

Bezpłatnych porad prawnych dla lekarzy z OIL w Warszawie udziela działające przy izbie biuro „Prawnik dla lekarza” (tel. 728 988 518 czynny w pn. w godz. 10.00-18.00, wt.-pt. w godz. 9.00-17.00, e-mail: prawnikdlalekarza@oilwaw.org.pl).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   OIL Warszawa   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH