PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Od dzisiaj NFZ kończy z wypłatą zaliczkowych kwot

ms
05-09-2020, 08:32
Od dzisiaj NFZ kończy z wypłatą zaliczkowych kwot NFZ komunikuje o powrocie do rozliczeń po staremu (foto: pixabay)
Od 5 września 2020 r rozliczeniu, na podstawie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z Narodowym Funduszem Zdrowia, będą podlegały wyłącznie udzielone i prawidłowo sprawozdane świadczenia opieki zdrowotnej.

Oznacza to zaprzestanie wypłacania kwoty odpowiadającej miesięcznej wartości kwoty zobowiązania określonej w umowie, niezależnie od liczby zrealizowanych świadczeń. Powyższa zasada wynikała z przejściowych, tj. obowiązujących do 4 września 2020 r. przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z 15 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 696).

Przywrócenie reguł rozliczania umów o udzielanie świadczeń do stanu sprzed pandemii jest jednym z elementów działań na rzecz uzyskania pełnej dostępności do świadczeń dla pacjentów.

Oczekiwanym efektem jest, poprzez zwiększenie liczby udzielanych świadczeń, stopniowe zmniejszanie się liczby osób oczekujących na świadczenie oraz skrócenie czasu oczekiwania na jego realizację.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH