PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL interweniuje w sprawie dodatku covidowego

Autor: nieck • Źródło: en
05-02-2021, 08:59
NRL interweniuje w sprawie dodatku covidowego Nadal brakuje jednolitych zasad wypłacania dodatków covidowych (fot. Pixabay)
Prezes NRL prof. Andrzej Matyja ponownie zwrócił się do ministra zdrowia o ujednolicenie zasad wypłacania lekarzom i lekarzom dentystom dodatku covidowego.

Jak podkreśla prezes NRL prof. Andrzej Matyja nieprecyzyjne regulacje wprowadzone w formie polecenia ministra zdrowia, są różnie interpretowane. W efekcie za taką samą pracę jednym lekarzom dodatek jest wypłacany, podczas gdy innym nie.

Prezes NRL przypomniał, że 1 listopada 2020 r. minister zdrowia wydał prezesowi NFZ polecenie dotyczące prawa do dodatku w wysokości 100 proc. wynagrodzenia. Polecenie to wywołało istotne kontrowersje i doprowadziło do sporów o prawo do dodatku.

Prof. Andrzej Matyja, w imieniu środowiska lekarskiego zwrócił się o podjęcie niezwłocznych działań zmierzających bądź do urzędowej interpretacji tego polecenia, bądź dokonania jego zmiany w taki sposób, aby nie powodowało niekorzystnego różnicowania sytuacji niektórych lekarzy.

Jeśli potwierdzi się, że pewna grupa lekarzy została niesłusznie pozbawiona prawa do dodatku, to prezes NRL apeluje o stworzenie instrumentów, które pozwolą ten dodatek wypłacić bez konieczności kierowania spraw na drogę postępowania sądowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wynagrodzenia   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH