PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL: dziwny przebieg prac nad ustawą o minimalnych wynagrodzeniach w opiece zdrowia

Autor: nieck • Źródło: en
28-05-2021, 14:01
NRL: dziwny przebieg prac nad ustawą o minimalnych wynagrodzeniach w opiece zdrowia Trwają prace nad ustawą o minimalnych płacach w podmiotach medycznych (fot. Wikipedia)
Wszystkie poprawki zgłoszone w czasie drugiego czytania do projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw, zostały odrzucone.

Na posiedzeniu połączonych Komisji Finansów Publicznych i Zdrowia Sejmu RP, które odbyło się 27 maja 2021 r., rozpatrzono poprawki zgłoszone w czasie drugiego czytania do pilnego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw.

Projekt wzrostu wynagrodzeń został przychylnie oceniony jedynie przez Zespół Trójstronny ds. Ochrony Zdrowia (zawody medyczne nie są w nim reprezentowane). Nie był to zatem głos reprezentatywny dla środowisk medycznych.

Wypracowany przez przewodniczących związków zawodowych, zrzeszonych w Branży Ochrony Zdrowia Forum Związków Zawodowych i prezesów wszystkich samorządów zawodowych zawodów medycznych konsensus nie jest zatem  głosem środowisk medycznych i nie należy go brać pod uwagę, a propozycja Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia staje się jedynym właściwym i zaakceptowanym dokumentem.

Wszystkie poprawki zgłoszone do projektu w czasie drugiego czytania, po negatywnej ocenie strony rządowej, zostały odrzucone przez połączone Komisje Finansów Publicznych i Zdrowia Sejmu RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   wynagrodzenia   NRL  

POLECAMY W SERWISACH