PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowe zakresy świadczeń w leczeniu stomatologicznym w gabinecie szkolnym

Autor: miro • Źródło: ms
22-10-2020, 18:34
Nowe zakresy świadczeń w leczeniu stomatologicznym w gabinecie szkolnym Resort zdrowia przygotował zmiany w zakresie świadczeń realizowanych w gabinecie stomatologicznym w szkole
Pojawił się projekt rozporządzenia ministra zdrowia, wprowadzający nowe zakresy świadczeń w profilaktyce i leczeniu stomatologicznym dzieci i młodzieży w gabinecie dentystycznym zlokalizowanym w szkole.

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia wprowadza nowe zakresy świadczeń w leczeniu stomatologicznym:
1) świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 r. ż. udzielane w gabinecie dentystycznym zlokalizowanym w szkole;
2) profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 r. ż. udzielane w gabinecie dentystycznym zlokalizowanym w szkole.

Ze względu na specyfikę funkcjonowania gabinetów zlokalizowanych w szkole wprowadzenie tego rozwiązania pozwoli na zapewnienie finansowania ze środków publicznych świadczeń stomatologicznych udzielanych w gabinetach szkolnych i tym samym umożliwi rzeczywistą poprawę dostępności do tych świadczeń dla dzieci i młodzieży, oraz ich jakości.

Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 30 dni od ogłoszenia.

Wykaz świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia udzielanych w gabinecie zlokalizowanym w szkole:

SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH