PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ stawia warunek: oferty muszą być realne, a nie tylko na papierze

miro
14-10-2013, 12:15
 NFZ stawia warunek: oferty muszą być realne, a nie tylko na papierze NFZ stawia warunek: oferty muszą być realne, a nie tylko na papierze (foto: infoDENT24.pl)
Znaczące korekty w sposobie kontraktowania mają obowiązywać od 2014 r., a dotyczyć będą głównie nacisku na zorganizowanie opieki lekarskiej (odpowiadającej opisom w ofercie) jeszcze przed wygraniem przetargu. Zmiany wprowadziła prezes NFZ zarządzeniem nr 57/2013/DSOZ.
Najważniejsza zmiana, która może dotyczyć lekarzy dentystów, zawarta jest w par. 10 ust. 3 pkt. 4. Dotychczas do formularza ofertowego należało dołączać wykaz personelu z opisem kompetencji. W ramach nowych konkursów oferent będzie musiał udokumentować gotowość do udzielania świadczeń od pierwszego dnia obowiązywania umowy. Dokumentem potwierdzającym mają być albo umowy z podwykonawcą lub umowy cywilnoprawne z wykonawcami np. umowa o pracę lub pisemne zobowiązanie do zawarcia umowy.

W ten sposób eliminowane mają być sytuacje, w których świadczeniodawcy dopiero po wygraniu konkursu organizowali przedsiębiorstwo, które te usługi miałoby świadczyć.

Od 2 października 2013 r. nie można już dokumentacji przekazywać na dyskietkach, a tylko na płytach CD.

Nowe zarządzenie nr 57/2013/DSOZ definiuje sposób odwoływania się od decyzji komisji, a także zawiera informacje dotyczące podpisywania umowy.

Zarządzenie to zawiera leksykalne zmiany wobec poprzedniego nr 46/2011/DSOZ z 16 września 2011 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH