PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ: aneksowanie umów prawdopodobnie do końca 2021 r.

Autor: miro • Źródło: ms
19-03-2021, 06:43
NFZ: aneksowanie umów prawdopodobnie do końca 2021 r. Terminy rozliczeń z NFZ (fot. unsplash)
Trwają przygotowania do aneksowania umów, które umożliwią przedłużenie ich obowiązywania do końca 2021 r. - informuje NFZ. Związane jest to z pracami parlamentarnymi nad nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Niezwłocznie po zmianie ustawy, a jeżeli ta zmiana wejdzie w życie do końca marca 2021 r., to nie później niż na początku kwietnia, Narodowy Fundusz Zdrowia podejmie działania zmierzające do przedłużenia umów i okresów rozliczeniowych.

NFZ, po zmianie ustawy, nie będzie dokonywał - do końca czerwca 2021 r. - ostatecznego rozliczenia środków wypłaconych na podstawie OWU w ramach umów z 2020 r., dla których okres rozliczeniowy został przedłużony do 30 czerwca 2021 r. (do czego zobowiązują Fundusz przepisy). Oznacza to, że świadczeniodawcy zyskają więcej czasu na rozliczenie tych umów.

Powyższe zasady dotyczą umów zawartych z NFZ na 2020 r., dla których okres rozliczeniowy został przedłużony do 30 czerwca 2021 r.

Jednocześnie NFZ przypomina, że świadczenia związane z gotowością do leczenia i leczeniem pacjentów z COVID-19 są finansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, a nie z budżetu Funduszu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH