PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nawet więzienie za oszczercze opinie na temat stomatologów

Autor: miro • Źródło: ms
18-05-2021, 12:10
Nawet więzienie za oszczercze opinie na temat stomatologów Więzienie za szkalowanie lekarza dentysty w sieci (fot. shutterstock)
Dobra wiadomość - lekarze dentyści mogą liczyć na szybką pomoc prawną, jeśli zostaną niezgodnie z prawem źle ocenieni w internecie. Gorsza wiadomość - taka informacja napłynęła z Niemiec.

Wymyślone zdarzenia zamiast faktów oraz zniesławiająca krytyka nie są chronione przez wolność wypowiedzi. Poszkodowani lekarze dentyści nie muszą tolerować takich wpisów w internecie. To samo dotyczy sytuacji, gdy wyrażona online opinia na temat lekarza dentysty nie jest oparta na własnych kontaktach pacjenta ze stomatologiem, a wynika z zasłyszanych historii. Zwraca na to uwagę kancelaria prawna LHR Rechtsanwälte w Kolonii. Kancelaria reprezentowała dentystę, którego pacjent dwukrotnie odwiedził gabinet stomatologiczny w 2013 i 2017 r.

Pacjent twierdził, że w lecznicy obiecano mu przeprowadzenie leczenia kanałowego, założenie korony i wykonanie leczenia przyzębia.

Po usunięciu kamienia nazębnego, dentysta doszedł do wniosku, że uzgodnione zabiegi nie są wskazane z medycznego punktu widzenia. Z tego powodu nie należy ich wykonywać.

Lekarz dentysta skontaktował się z firmą ubezpieczeniową pacjenta i wystawił rachunek za badania w ramach konsultacji (bez dodatkowych zabiegów).

Pacjent poczynił uwłaczające komentarze na temat dentysty na profilu w Google Moja Firma, a także sugerował, że w lecznicy są wykonywane zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, co było nieprawdą. Dentysta usunął wpis i zgłosił sprawę na policję. Prokurator zamknął dochodzenie nakładając karę na pacjenta w wysokości 600 euro.

W lutym 2021 r. ten sam pacjent przesłał kolejną negatywną opinię w Google Moja Firma, twierdząc, że dentysta (z którym wyraźnie miał na pieńku) dopuścił się oszustwa rozliczeniowego. Zdaniem lekarza dentysty oskarżenie nie zawierało prawdy.

Sąd Okręgowy w Heidelbergu wydał nakaz, w którym zabronił pacjentowi wysuwania publicznie nieprawdziwych oskarżeń o fałszowanie rachunków. Sędziowie zastrzegli, że naruszenie tego zakazu może skutkować grzywną w wysokości do 250 tys. euro lub nawet więzieniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
internet   lekarz dentysta   opinie o dentystach  

POLECAMY W SERWISACH