MZ o stażach lekarzy i lekarzy dentystów w warunkach zagrożenia COVID-19

Testy takie należy przeprowadzać w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dany lekarz/lekarz dentysta był szczególnie narażony na zakażenie i może być chory na COVID-19, czyli np. w przypadku występowania objawów choroby lub potwierdzonego kontaktu lekarza/lekarza dentysty z chorym na COVID-19.
W takim przypadku, test powinien zostać wykonany w jednostce prowadzącej staż kierunkowy. W trakcie stażu kierunkowego lekarz odbywający staż powinien być poddawany testom w kierunku COVID-19 na zasadach obowiązujących w danym podmiocie leczniczym.
Koszt przeprowadzenia testów zostanie pokryty ze środków NFZ i rozliczony analogicznie do testów wykonywanych dla pracowników danej jednostki prowadzącej staż kierunkowy.
Ministerstwo Zdrowia informuje, że nie ma przeciwskazań do przyjęcia na staż kierunkowy lekarza, który realizuje szkolenie specjalizacyjne w szpitalu jednoimiennym lub oddziale zakaźnym jeżeli lekarz uzyska ujemny wynik badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wykonanym nie wcześniej niż 7 dnia od zaprzestania udzielania świadczeń w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym (zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego).
Test w takim przypadku powinien zostać wykonany w jednostce macierzystej lub prowadzącej staż kierunkowy i rozliczony na zasadach przyjętych dla pracowników medycznych danego podmiotu leczniczego.
W takim przypadku osoba ta może przystąpić do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom innym niż z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (odbywać staż kierunkowy) bezpośrednio po uzyskaniu ujemnego wyniku badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Jednocześnie okres przerwy w udzielaniu świadczeń (czyli przerwy w realizacji szkolenia specjalizacyjnego) nie dłuższy jednorazowo niż 14 dni powodować będzie przedłużenie szkolenia specjalizacyjnego w dotychczasowym trybie.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
Zaświadczenia z wynikiem LDEK i LEK po nowemu
eduDENT -
NFZ w Białymstoku ogłosił 37 konkursy na leczenie stomatologiczne
newsDENT -
NFZ w Zielonej Górze ogłosił 48 konkursów na udzielane świadczeń stomatologicznych
newsDENT -
Miazga zęba obumiera z niewiadomych przyczyn. Odpowiedzialny zębiniak
techDENT -
Podkarpacki OW NFZ podaje ceny oczekiwane w świadczeniach stomatologicznych
newsDENT -
Spis z natury w gabinecie stomatologicznym. Niejednolite stanowiska skarbówki
bizDENT -
Bezdech senny. Zagrożeniem dla implantów?
techDENT -
Aparat ortodontyczny. Leczenie do końca życia
techDENT
-
Darmowa wizyta u dentysty do 450 zł. To pakiet, za który zapłaci NFZ
newsDENT -
Zmiany zasad udzielania świadczeń stomatologicznych. Paweł Barucha o ostatnich korektach
lexDENT -
Powstaje Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego
newsDENT -
Za mało publicznych pieniędzy na stomatologię. Polacy muszą leczyć zęby „za swoje”
newsDENT -
Wykaz modułowych programów specjalizacji lekarsko - dentystycznych 2023
eduDENT -
Za mało lekarzy dentystów ze specjalizacją. Co zamierza Ministerstwo Zdrowia?
newsDENT -
Medycy tylko w publicznym sektorze. Warunek wyższych zarobków. Plany Adama Niedzielskiego
newsDENT -
Kto jest najbogatszym dentystą na świecie? Lista
bizDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Wrocław, dolnośląskie -
lekarz dentysta
Wrocław, dolnośląskie -
lekarz dentysta
Góra Puławska , lubelskie -
lekarz dentysta
Nederland, zagranica