PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarze rezydenci będą zwolnieni z egzaminu ustnego

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
19-10-2020, 11:13
Lekarze rezydenci będą zwolnieni z egzaminu ustnego Specjalizacje zakończą się egzaminem pisemnym (fot. pixabay)
Lekarze rezydenci będą zwolnieni z egzaminu ustnego, to działanie mające na celu zwiększenie personelu do leczenia chorych na COVID-19. Poza tym personel medyczny zaangażowany w walkę z pandemią będzie otrzymywał dodatek w wysokości 100 proc. podstawowego wynagrodzenia.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział, że lekarze rezydenci będą zwolnieni z egzaminu ustnego. - Specjalizacje zakończą się w wyniku egzaminu pisemnego. Dzisiaj będzie w tej sprawie wydany komunikat - zapowiedział szef MZ.

Podkreślił, że celem zmiany jest zwiększenie liczby lekarzy zaangażowanych w walkę z COVID-19.

Wsparciem dla personelu medycznego mają być też - jak mówił - przepisy zawarte w projekcie ustawy, który w poniedziałek trafi do Sejmu. - Ja go nazywam projektem ustawy "o dobrym Samarytaninie". Ma zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo i dobre warunki dla personelu medycznego, który z tak wielkim zaangażowaniem walczy z pandemią - mówił minister.

Projekt przewiduje m.in. dodatek do wynagrodzenia płacony personelowi zaangażowanemu w walkę z COVID-19: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym.

- Propozycja, jaką złożymy w Sejmie, to będzie podwojenie podstawowego wynagrodzenia tych medyków. Czyli będzie wypacany dodatek w wysokości 100 proc. podstawowego wynagrodzenia - powiedział szef MZ.

Autor: Karolina Mózgowiec

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   rezydentury   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH