PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarze dentyści na liście uprawnionych do zakupów w hurtowniach farmaceutycznych

Autor: miro • Źródło: ms
19-03-2021, 13:18
Lekarze dentyści na liście uprawnionych do zakupów w hurtowniach farmaceutycznych Zaopatrzenie lekarzy dentystów z hurtowni farmaceutycznych (fot. unsplash)
Wśród podmiotów, uprawnionych do zakupu produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych, znaleźli się lekarze dentyści wykonujący zawód w ramach praktyki zawodowej (chodzi o produkty, które lekarz dentysta może stosować u pacjenta) - wynika z projektu stosownego rozporządzenia ministra zdrowia.

Na liście podmiotów uprawnionych (obejmujących kilkanaście pozycji) znajdują się także podmioty lecznicze, ale wyłącznie w zakresie produktów leczniczych, które mogą być wykorzystywane w tych podmiotach w celu zaspokajania potrzeb zdrowotnych ich pacjentów, stosownie do przedmiotu i zakresu działalności.

Rozszerzenie katalogu podmiotów uprawionych do zakupu produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych ma ograniczyć liczbę wystawianych zapotrzebowań na produkty lecznicze, realizowane w aptekach ogólnodostępnych. Apteki te są - co do zasady - przeznaczone do indywidualnego zaopatrywania pacjentów, a nie innych podmiotów w sposób i w zakresie sprzecznym z ideą obrotu detalicznego. Nie powinno być zatem w stosunku do nich wystawiane zapotrzebowania w ilości nadmiarowej, na duże ilości produktów leczniczych – uważa Ministerstwo Zdrowia

Projekt rozporządzenia w sprawie podmiotów uprawnionych do zakupu produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH