PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

KS WIL na straży nonsensów administracji

Autor: szaft • Źródło: wildent.org.pl/szaft
09-03-2015, 12:33
KS WIL na straży nonsensów administracji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- W obliczu narastających zagrożeń dla rynku stomatologicznego i kondycji praktyk dentystycznych zadziwiające jest, jak wiele czasu pochłania pokonywanie oporów i prostowanie nonsensów samej administracji izbowej – uważa lek. dent. Andrzej Cisło, przewodniczący Komisji Stomatologicznej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Szef KS WIL, w sprawozdaniu z prac Komisji w ostatnim roku, przekonuje, że „w lepszym ułożeniu wewnętrznych relacji należy upatrywać znacznej rezerwy efektywności działania".

Andrzej Cisło podkreśla, że od początku prac KS, głównym tematem było przygotowanie lekarzy do konkursu w NFZ. Komisja uruchomiła specjalny skrypt do internetowego zadawania pytań nurtujących lekarzy dentystów-oferentów. Poprzez skrypt udzielono odpowiedzi na kilkaset pytań .

- Komisja mediowała w sprawach związanych z bezprawnym, zdaniem Komisji, odrzuceniem części ofert, udzielała informacji i porad lekarzom składającym odwołania - czytamy w sprawozdaniu.

Komisja Stomatologiczna zajęła też zdecydowane stanowisko w sprawie nielogicznych decyzji WOW NFZ dotyczących rozdziału środków pozostałych po konkursie w subregionie kaliskim.

- Jednoznacznie właściwa, koleżeńska i "propacjencka" postawa lekarzy z Ostrowa Wlkp. spotkała się z całkowitą, niezrozumiałą niechęcią Dyrekcji WOW, co skutkowało złymi i społecznie szkodliwymi decyzjami . Na dzień sporządzenia sprawozdania sprawa nie jest zamknięta i Komisja zamierza przedsięwziąć wszelkie dostępne środki, aby decyzje te zostały skorygowane - pisze Andrzej Cisło.

Wśród sukcesów KS WIL jej przewodniczący wymienia także wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w sprawie nielegalnych praktyk firm zbierających i utylizującej odpady medyczne pobierania opłat za wydanie dokumentu poświadczającego utylizację odpadów, a także wydanie internetowego informatora dotyczącego polityki ochrony danych osobowych w aspekcie dokumentacji medycznej.

Więcej: wildent.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH