PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Król wybielania zębów oszukał 200 tys. osób

ms
12-03-2019, 08:51
Król wybielania zębów oszukał 200 tys. osób Piotr K. zmieniał wygląd, aby uniknąć aresztowania
Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Warszawie Sąd Apelacyjny w Warszawie przedłużył do 2 czerwca 2019 r. okres tymczasowego aresztowania wobec Piotra K., który jest podejrzany o oszustwa na szkodę 200 tys. osób m.in. w związku z oferowaniem bezwartościowych produktów do wybielania zębów oraz wyłudzaniem pieniędzy za towar, którego nie dostarczał.

- Sąd Apelacyjny podzielił argumentację Prokuratury Regionalnej w Warszawie, iż zeznania licznych świadków oraz zabezpieczona dokumentacja, uprawdopodabniają, że podejrzany popełnił zarzucane mu czyny. Tysiące osób, które zapłaciły za produkty reklamowane przez zarządzane przez niego podmioty (m.in. za żel do wybielania zębów, środek na odchudzanie oraz żel na stawy), nie otrzymały ich – podała Agnieszka Zabłocka – Konopka, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Ustalenia Prokuratury wykazały, że w przestępczym procederze Piotr K. współdziałał z innymi osobami, które także usłyszały zarzuty w śledztwie.

- Podejrzani wprowadzali w błąd nabywców oferowanych produktów, co do zamiaru ich przesłania jak też możliwości dokonania zwrotów.  Wśród pokrzywdzonych są także osoby, które wprawdzie otrzymały zamówione towary, jednak podejmowane przez nich próby telefonicznego zgłoszenia reklamacji skutkowały jedynie wysokimi rachunkami telefonicznymi. Dla prowadzenia rozmów z klientami uruchomiono bowiem specjalną linię telefoniczną, z którą połączenia obciążały rozmówców próbujących złożyć reklamację zakupionych produktów lub wyjaśnić powody otrzymania przedegzekucyjnych wezwań do zapłaty za nieodebrane towary – relacjonuje Agnieszka Zabłocka – Konopka.

Piotr K. ukrywał się przed polskimi organami ścigania przez 17 miesięcy, w trakcie których wdrożono poszukiwania międzynarodowe. Zatrzymanie podejrzanego nastąpiło na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 24 grudnia 2016 r., po czym 10 marca 2017 r. został przekazany polskim organom ścigania.

Sąd Apelacyjny podzielił argumentację Prokuratury Regionalnej w Warszawie, iż dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania wobec Piotra K. jest niezbędne dla zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa.

Sprawa Piotra K. prowadzona jest przez Wydział II do Spraw Przestępczości Finansowo – Skarbowej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów   Piotr Kaszubski  

POLECAMY W SERWISACH