PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: senatorowie o dodatkach dla medyków

PAP/ms
28-11-2020, 08:00
Koronawirus: senatorowie o dodatkach dla medyków Koronawirus: senatorowie o dodatkach dla medyków (Fotofolia/PTWP)
Senat w głosowaniu 27 listopada odrzucił nowelizację ustawy covidowej zmieniającą zasady przyznawania dodatków dla medyków zajmujących się zwalczaniem pandemii.

Ustawa o zmianie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 była projektem poselskim i określała zasady przyznawania wyższego wynagrodzenia dla tych pracowników służby zdrowia, którym polecono administracyjnie wykonywanie świadczeń w związku z epidemią COVID-19. Cofała ona wcześniejszą decyzję Sejmu, który kilka tygodni temu poparł poprawkę Senatu do ustawy, przewidującą, że dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia ma przysługiwać wszystkim - a nie tylko tym skierowanym do pracy - pracownikom ochrony zdrowia zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenia.

Uzasadniając wcześniej wniosek Komisji Zdrowia o odrzucenie nowelizacji, jej przewodnicząca Beata Małecka-Libera podkreśliła, że ustawa jest nie do przyjęcia ze względów merytorycznych, łamie bowiem konstytucję i nie wypełnia przepisów prawa, odbiera też prawo do wyższego wynagrodzenia pracownikom medycznym, którzy od początku epidemii są na pierwszej linii walki z koronowirusem. - To jest rzecz niewyobrażalna, aby przeprowadzać proces nowelizacyjny ustawy, która przeszła proces legislacyjny, ma podpis prezydenta, a nie jest realizowana – zaznaczyła.

Ustawa, której nowelizacją zajmował się Senat, nie została bowiem wciąż opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wynagrodzenia lekarzy dentystów   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH