PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: 75 proc. dodatek dla pracowników sanepidu

ms
24-08-2020, 10:38
Koronawirus: 75 proc. dodatek dla pracowników sanepidu Dodatkowe pieniądze dla pracowników
Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej uprawnieni będą do otrzymania dodatku - do 75 proc. ich wynagrodzenia zasadniczego - za wykonywanie czynności kontrolnych związanych z epidemią - wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia dotyczącego trybu jego przyznawania.

Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie trybu przyznawania pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykonującym czynności kontrolne dodatku specjalnego do wynagrodzenia oraz wysokości tego dodatku stanowi, że dodatek może wynieść do 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego, a jego przyznanie zależeć będzie od decyzji właściwego państwowego inspektora sanitarnego, przy uwzględnieniu możliwości finansowych kierowanej przez niego jednostki. Źródłem jego finansowania ma być budżet państwa oraz Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

Konieczność wprowadzenia zmiany wynika z faktu zwiększonych zadań podejmowanych przez tych pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w celu ograniczenia ryzyka związanego z szerzeniem się epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Sanepid   COVID-19   testy COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH