PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak wnioskować o możliwość raportowania wolnego terminu przyjęć w trybie cotygodniowym

Autor: miro • Źródło: ms
26-06-2019, 10:04
Jak wnioskować o możliwość raportowania wolnego terminu przyjęć w trybie cotygodniowym Raportowanie do NFZ pierwszego wolnego terminu (foto: pixabay)
Na stronie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej widnieje wzór wniosku o przywrócenie możliwości raportowania do NFZ pierwszego wolnego terminu przyjęć w trybie cotygodniowym.

Świadczeniodawcy zainteresowani pozostaniem przy cotygodniowym sprawozdawaniu powinni złożyć w swoim OW NFZ stosowny wniosek.

Wzór takiego wniosku powinien znajdować się na stronach poszczególnych komisji stomatologicznych okręgowych rad lekarskich. 

Stosowny wniosek, zamieszczony na stronie WIL,  wygląda tak:

Przypomnijmy, że w związku z mającym wejść w życie 1 lipca 2019 r. obowiązkiem sprawozdawania pierwszego wolnego terminu na każdy dzień roboczy Komisja Stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej poinformowała iż:

Ustawa z 6 grudnia o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekując na udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej [Dz.U.2018. 2429] dokonała zmian w art. 23 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Zgodnie z przepisem art.23 ust.4 świadczeniodawcy mają przekazywać dane o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia w każdy dzień roboczy placówki do godziny dziesiątej, według stanu na koniec dnia poprzedniego.

Art. 23 ustawy o świadczeniach zawiera także przepis ust. 4a zezwalający dyrektorowi oddziału wojewódzkiego Funduszu wyrażenie zgody na kontynuowanie cotygodniowego sprawozdawania pierwszego wolnego terminu w przypadku braku możliwości technicznych sprawozdawania tego w każdy dzień roboczy.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o wprowadzenie jednolitych zasad korzystania przez dyrektorów oddziałów wojewódzkich z tego uprawnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kolejki oczekujących   WIL  

POLECAMY W SERWISACH