PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak raportować audyty wewnętrzne RTG

ms
10-09-2020, 13:01
Jak raportować audyty wewnętrzne RTG Rtg w gabinecie stomatologicznym (foto: pixabay)
Komisja Stomatologiczna NRL przygotowała wzór raportu z przeprowadzonego audytu klinicznego wewnętrznego w rentgenodiagnostyce.

Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia udostępniło wzór raportu audytu wewnętrznego. Wzór raportu z przeprowadzonego audytu klinicznego wewnętrznego w rentgenodiagnostyce (w tym stomatologii i densytometrii kostnej) oraz radiologii zabiegowej został rekomendowany do stosowania jednostkom ochrony zdrowia przez przewodniczącego komisji do spraw procedur i audytów klinicznych zewnętrznych - konsultanta krajowego w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej.

Wzór formularza na stronie KCOR

Wzór, jak wzór - nie wszystko w tego typu formularzach jest oczywiste i jasne, dlatego też staraniem Komisji Stomatologicznej NRL przygotowany został przykładowy wzór takiego sprawozdania.

KS NRL radzi przy tym: przejrzyjmy dokumentację techniczną lub skontaktujmy się z dostawcą rtg. Wielu z nich posiada kompletne dane dotyczące dawek i parametrów pracy. Dane co do liczby ekspozycji w rozbiciu na płeć i wiek niestety należy podać samodzielnie.

Więcej: KS NRL

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
RTG w gabinecie dentystycznym   KS NRL  

POLECAMY W SERWISACH