PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak długo trwa przekształcenie praktyki lekarskiej w podmiot leczniczy?

Autor: nieck • Źródło: en
13-01-2021, 11:26
Jak długo trwa przekształcenie praktyki lekarskiej w podmiot leczniczy? Za pośrednictwem internetu rejestracja spółki trwa najkrócej (fot. pixabay)
Urząd wojewódzki ma obowiązek zarejestrować podmiot leczniczy w terminie 30 dni od prawidłowego złożenia wniosku, przypomina Marcin Bartyński, radca prawny pomagający przedsiębiorcom w procesie przekształceń ich firm.

Jeżeli urząd nie zarejestruje podmiotu w ciągu 40 dni, to można rozpocząć działalność leczniczą po uprzednim zawiadomieniu o tym na piśmie wojewody, informuje na swoim blogu Marcin Bartyński.

W praktyce czas oczekiwania na wpis do rejestru podmiotów leczniczych zależy od województwa. W niektórych regionach odbywa się to błyskawicznie. Przykładowo ostatnio w województwie zachodniopomorskim urząd wojewódzki zarejestrował gabinet stomatologiczny już w dniu złożenia wniosku! Podobnie krótko trwa to w województwie podlaskim.

Są też regiony w których czas oczekiwania na wpis wynosi znacznie dłużej: 2-3 tygodnie w województwach wielkopolskim lub mazowieckim.

Błędy we wniosku mogą ten czas znacznie wydłużyć. W razie dostrzeżenia ewentualnych błędów organ wzywa do ich usunięcia. I terminy biegną na nowo od złożenia poprawnego wniosku.

Po decyzji na prowadzenie podmiotu leczniczego w formie spółki z o. o. -  do czasu oczekiwania na wpis do rejestru podmiotów leczniczych należy doliczyć także czas oczekiwania na rejestrację spółki w KRS, ostrzega radca prawny.

W zależności od sposobu, w jakim będzie podpisywana umowa, rejestracja spółki zajmie:
- 1-3 tygodnie, jeśli będzie podpisywana w formie elektronicznej za pośrednictwem internetu;
- do 1,5 miesiąca jeśli u notariusza.

Więcej: przeksztalceniewspolkezoo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH