PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdy wojewoda arbitralnie wskazuje miejsce odbycia specjalizacji

Autor: miro • Źródło: ms
30-11-2020, 08:47
ORL w Krakowie krytykuje sposób kierowania przez wojewodę do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w jednostce akredytowanej, w której występuje szczególnie duże zapotrzebowanie na udzielanie świadczeń zdrowotnych.

Należy wyraźnie również podkreślić, iż samorząd lekarski od chwili przedłożenia projektu rozporządzenia zmieniającego - krytycznie odnosił się wprowadzanych rozwiązań, wskazując na wysokie ryzyko wystąpienia sytuacji, jakie obecnie są zgłaszane przez lekarzy - członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie

20 listopada 2020 r. Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zaapelowało do ministra zdrowia o zmianę przepisów dotyczących kierowania lekarzy do odbycia szkolenia specjalizacyjnego w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego lub stanu epidemii.

Mając na uwadze przywołane okoliczności postuluję, aby kierowanie do odbycia szkolenia specjalizacyjnego było zawsze bezwzględnie zgodne z wyborem lekarza, dotyczącym rodzaju wybranej specjalizacji ze szczególnym uwzględnieniem miejsca zamieszkania i w miarę możliwości zadeklarowanych we wniosku przez lekarza preferowanych jednostek akredytowanych.

Prezes ORL w Krakowie Robert Stępień

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
specjalizacje   ORL w Krakowie   Robert Stępień  

POLECAMY W SERWISACH