PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinety stomatologiczne w szkole (te co przetrwały) wracają do pracy

Autor: miro • Źródło: ms
14-05-2021, 12:45
Gabinety stomatologiczne w szkole (te co przetrwały) wracają do pracy Uczniowie do szkół, a co z gabinetami stomatologicznymi w szkołach? (fot. pixabay)
Połączone siły Ministerstw Zdrowia, Edukacji i Nauki oraz GIS przypominają w jaki sposób odbywać się ma w szkołach leczenie stomatologiczne. Cenne wskazówki nie podają jednak w jaki sposób szkolne gabinety dentystyczne miały przetrwać wielomiesięczne zamknięcie szkół.

Zaktualizowane wytyczne MEiN, MZ oraz GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych zawierają wskazówki dotyczące funkcjonowania szkolnych gabinetów stomatologicznych.

Oto one:
* Jeżeli w szkole funkcjonuje gabinet stomatologiczny, należy ustalić ze świadczeniodawcą na podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy i upowszechnić je wśród uczniów i ich opiekunów.
* Należy podjąć działania umożliwiające uczniom realne korzystanie z opieki stomatologicznej w szkolnych gabinetach dentystycznych, w tym zapewnić możliwość obecności rodzica w czasie udzielania świadczenia, gdy jest ona konieczna.

Jednocześnie przypomina się o zaleceniach przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla lekarzy dentystów, asysty stomatologicznej, gabinetów dentystycznych, laboratoriów techniki dentystycznej i pacjentów. Data zaleceń to 15 lipca 2020 r., a więc nic nowego w temacie.

Powrót do normalności cieczy, jednak na pewno szkolne gabinety stomatologiczne nie znajdują się w normalnej sytuacji, która dawałyby szansę na normalne funkcjonowanie. Do normalności jest bardzo daleko. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH