PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Finał sprawy oszukańczych paczek wysłanych do 492 dentystów

Autor: miro • Źródło: ms
04-10-2017, 09:50
Finał sprawy oszukańczych paczek wysłanych do 492 dentystów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Do Sądu Rejonowego w Bytomiu wysłany został przez Prokuraturę Rejonową w Bytomiu akt oskarżenia przeciwko właścicielom firmy SET-BET z/s w Bytomiu, którzy wysłali m.in. do 492 gabinetów stomatologicznych paczki za pobraniem, w których praktycznie nie było nic wartościowego.

Dlaczego na celowniku oszustów znalazły się głównie gabinety dentystyczne?

To proste, wiele gabinetów stomatologicznych zamawia materiały za pobraniem. Nie wszyscy są na tyle czujni, aby sprawdzać zawartość przed uiszczeniem opłaty. Oszuści z reguły wysyłali paczki za ok. 130 – 150 zł. W ich środku znajdowały się zazwyczaj paski do spodni o wartości zaledwie kilku złotych.

Firma SER-BET Kazimierz Sławski została założona na miesiąc przed uruchomieniem oszukańczego procederu.

Z aktu oskarżenia wynika, że:
Dariusz Klimczyk i Kazimierz Sławski są podejrzani o to, że od 22 do 29 lipca 2016 r., działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą w ramach działalności gospodarczej SET-BET z/s w Bytomiu przy ul. Żołnierza Polskiego 17/2, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili lub usiłowali doprowadzić 492 właścicieli gabinetów stomatologicznych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd co do odebrania paczki płatnej za pobraniem, w której znajdował się towar o niewielkiej wartości, tj. czyny z art. 286 1 kk i inne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
oszuści   gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH