PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Faktura za czasopismo dla członka PTS

Autor: Pozostałe źródła
17-12-2012, 05:26
Faktura za czasopismo dla członka PTS (foto: sxc.hu)
Faktura za czasopismo dla członka PTS (foto: sxc.hu)
Wystawiona faktura za wysłane do członka Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego numeru Czasopisma Stomatologicznego, w razie nieuiszczenia przez niego opłaty członkowskiej, jest sprzeczna z zapisami Statutu PTS.

Ze statutu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (par. 7, ust. 2) wynika, że jedno z czasopism: Czasopismo Stomatologiczne lub Protetykę Stomatologiczną każdy z członków PTS otrzymuje w ramach przynależności do Towarzystwa.

Z kolei zgodnie z par. 11 ust. 1 pkt 3 statutu, członkowie są zobowiązani uiścić opłatę wpisową oraz regularnie opłacać składki członkowskie wynikające z przynależności do PTS (składka roczna powinna być wniesiona do końca czerwca). Nieopłacanie składek członkowskich jest jedną z przyczyn wygaśnięcia członkostwa PTS.

Przed skreśleniem z listy członków (par. 12 ust. 1 pkt 2 statutu) Zarząd Oddziału musi wystosować pisemne upomnienie. W nim to należy wskazać okres, którego dotyczy zaległość oraz jej wysokość. W razie nieuiszczenia należności (pomimo wezwania) można osobę zalegającą ze składkami skreślić z listy członków PTS.

W żadnym przypadku natomiast nie wolno wystawić faktury na wysyłane dotychczas numery Czasopisma Stomatologicznego lub Protetyki Stomatologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   samorząd lekarski   Koszty  

POLECAMY W SERWISACH